9.11.17

Gabriela Hauptvogelová: O děti jsem se bála, říká jedna z maminek. Ředitelka zvažuje kvůli komentářům pod fotkou trestní oznámení

Sednul by tam ruční granát, rovnou střílet, zní jeden z komentářů na sociálních sítích pod fotku prvňáčků Základní školy Plynárenská v Teplicích. A někteří rodiče z teplické školy přiznávají, že se kvůli nenávistným reakcím začali o své děti bát. Ředitelka Marcela Prokůpková zvažuje, že kvůli komentářům podá trestní oznámení. Případem se už začala zabývat policie.

Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

Fotografii i se jmény dětí zveřejnil regionální Deník v rámci svého seriálu. Krátce na to začali lidé psát nenávistné komentáře na sociálních sítích i přímo vedení školy.

Lidé vyhrožovali dětem i pedagogům. „Třída plná teroristů, tam by sednul ruční granát, rovnou střílet,“ psal podle Deníku jeden z uživatelů. „Ještě, že jsou ze ZŠ Plynárenská. Řešení se přímo nabízí,“ reagoval další.

Policie už se nenávistnými komentáři zabývá. „My se tím případem na základě podnětu z médií zabýváme a celou záležitost prověřujeme,“ řekl serveru iROZHLAS.cz mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Útoky na děti považuje za nepřijatelné i Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ministerstva vnitra, které podle svého twitteru „celou věc předalo policii“. „Na nás se nikdo neobrátil. Na základě dotazů z médií k tomuhle případu jsme se tím případem začali zabývat,“ dodal Vítek.
2 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Já bych nezvažovala, já už bych ho dávno podala.na co se čeká?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici by bez pardonu ztrestali každé trdlo, které vystaví na netu fotky dětí i s jejich jmény a příjmeními, a tím dává tyto děti všanc. K tomu se patří samozřejmě i rozvrh hodin a další střípky do mozaiky, a je zaděláno. Pitomců je všude dost.
Pytlikům není známo, jestli si propagátoři svojí pedagogické jasnozřivosti všimnuli, že na třeba maturitních tablech jsou kolikrát jen obtížně identifikovatelné fotografie lidí starších osmnácti let, kteří záhy školu opustí, fotografie jsou nepřístupné za sklem a jsou opatřeny křestními jmény a mnohdy jen přezdívkami.
Po ředitelnách a redakcích místních plátků sedí pitomců pořád ještě dost, prostěěě.

Okomentovat