17.10.17

Ze sociálních sítí: Seminář Michaely Veselé pro pedagogy na téma Jednání s nespokojenými rodiči

Vzhledem k rozsáhlým diskusím na sociální síti Facebook zveřejňujeme čtvrthodinový sestřih záznamu semináře na téma Jednání s nespokojenými rodiči.
Celé video je zpoplatněno, můžete si ho objednat na SpolečnéNebezpečí.cz.

11 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Byla jsem na ní dvakrát. Je to svérázný člověk,ale jinak má v leččems pravdu. Na každém školení většinou s něčím souhlasím a s něčím ne. Ale odezvy, které jsem četla na některých FB profilech mi přijdou přes čáru. Nevím, jestli si ti učitelé na něco hrají nebo je to jejich poza, jako že kdo toto odsoudí tak je cool, prostě docela stojí za to si na Fb počíst.

Tajný Učitel řekl(a)...

Aha, tak my jsme ÚÚÚŘEDNÍÍ osoba, proto musíme s rodiči mluvit úúúředněěéé, prosim tě, hlavně úúředně, jóóó, nedejbože by si ti rodiče mohli myslet, že jsme si rovni, no to nejsme panáčku, ani náhodou, my máme tu pajdu a jsme úúúředníí osoba, vědí!

A já myslel, že toto zůstalo v propadlišti dvacátého století. A ono to leze z hnoje ven a ještě se za to platí. Emerický TV evangelík lomeno motivační kouč šmrncnutý českou školou.

Unknown řekl(a)...

Pořád ještě jsem video nezhlédl, ale zdá se, že otevřelo problém, který u nás mnozí nechtějí vidět.

Nicka Pytlik řekl(a)...

nedejbože by si ti rodiče mohli myslet, že jsme si rovni

Pokud rodiče do školy přivádějí děti, nad nimiž musejí učitelé vykonávat nepřetržitý pedagogický dozor, a musejí s dětmi dohánět a napravovat to, co rodina trvale zanedbává, pak si rodiče a učitelé z podstaty rovni být nemohou, a tedy ani nejsou.
Vylézat z hnoje je pořád nadějnější stav, než jej obklopovat svojí mozkovnou.

Tajný Učitel řekl(a)...

Mnoho rodičů, zejména matek má stejné, ne-li prestižnější povolání, za mnohem více peněz než učitel. Mnohem více rodičů projevuje mnohem větší zájem o vzdělávání svého dítěte, než tomu bývalo. Mnoho má zas zájem mnohem menší. Nemůžeme čekat, že před námi budou rodiče smekat, ale můžeme komunikovat způsobem, který není úúúřednííí jako jo, ale který je normálně lidský a který nás nestaví do mocenské pozice úředníka hledícího dolů na žadatele. Tak jako existují konfrontační rodiče, existují i konfrontační učitele. Přístup, který propaguje pan Veselá situaci zbytečně jitří a komplikuje

Jana Karvaiová řekl(a)...

Soudíte podle 1/4 hodinového záznamu. já byla na školení celodenním a bylo hodně dobré. Žádné mazání medu kolem huby, pseudohumanistických kydů a politické korektnosti, kdy zlodějinu nazýváme odkláněním peněz.
S mnoha rodiči je řeč. S mnoha není řeč žádná. A podle toho se taky chovám. Jestliže vám rodič několikrát na otázku:Mohl byste mi prosím sdělit, kam odvádíte syna, když má odpolední vyučování?" odpoví :po tom je vám hovno", přestávám být hodnou a asertivní učitelku. Na hrubý pytel hrubá záplata.A vůbec mi to nevadí. Dlouho se vždy snažím být hodná a slušná, ale onuce a děvečka pro všechno (pro všechny rodiče) taky nejsem.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Mnohem více rodičů projevuje mnohem větší zájem o vzdělávání svého dítěte

Zájem o vzdělávání dítěte nemusí být zájmem o vysokou úroveň toho vzdělávání. Mnohem více rodičů projevuje spíš zájem o úlevy pro svoje dítě, a mnohdy i na úkor dětí ostatních.

Eva Adamová řekl(a)...

pan Veselá? Tajný vy jste ale vážně debil a hulvát nejvyššího kalibru.

Tajný Učitel řekl(a)...

Aspoň nikde před národem nehlásám "Pošlete matky-samoživitelky aspoň do prdele, když je nemůžete poslat do plynu".

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tak to jste kabrňák. Zcela ojedinělý úkaz.

Unknown řekl(a)...

Pane Tajný Učiteli, prosím, kde paní Veselá říká něco o posílání "do prdele/do plynu"? Taky vychovávám syna sama, takže na tyto věci jsem obzvlášť citlivá, ale v tom videu nic takového nenacházím. Pasáž o tom, že nemá smysl chtít po mámě patnáctiletého kluka, "kterého je dost", aby něco účinně řešila, protože ona holt k tomu žádnými nástroji nedisponuje, takže nemá vůbec cenu ji tím trápit, vyznívá podle mne úplně, ale fakt úplně jinak, než jak to interpretujete Vy.

Okomentovat