12.10.17

Ze sociálních sítí: Ministerstvo školství pomáhá a chráníPlný text příspěvku:

„K čemu je gender v personální práci ve státním sektoru a státní službě?“ je název semináře, který dnes navštívili zaměstnanci a zaměstnankyně odboru personální a státní služby MŠMT. Cílem bylo uvedení do genderové problematiky, seznámení s možnostmi využití genderové optiky v personalistice s ohledem na specifika státní správy a státní služby a aktuální legislativou (antidiskriminační zákon, zákoník práce, zákon o zaměstnanosti, zákon o státní službě) - vše z pohledu genderové rovnosti.

Lektorky kurzu z Gender Studies, o.p.s. Helena Skálová a Lada Wichterlová představily v průběhu semináře relevantní příklady dobré praxe z tuzemska i zahraničí právě z oblasti veřejného sektoru. Důraz byl kladen na praktičnost a využitelnost získaných poznatků.

8 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlikum přijde, že samy lektorky jsou tak nějak džendrově nevyvážené.

Jirka řekl(a)...

Třeba jsou bezpohlavní, i když podle obrázku by v nich ČLOVĚK mohl hledat krásné ženy. Kdyby směl!

Jana Karvaiová řekl(a)...

Pomaha a chrani? Me teda ne.

V. řekl(a)...

Kromě expertů na vzdělání máme taky genderovou expertní komoru. "Poskytujeme analýzy v oblasti genderu a rovných příležitostí mužů a žen a garantujeme odbornou expertízu členek a členů v oboru."
Praktické uplatnění svých expertních analýz však nejsou schopni zařídit ani ve své vlastní komoře: žen 118, mužů 7, dvě dle vlastního přání pohlavně nezařaditelné Michaela Antonín Malaníková a Míla O´Sullivan.

Ygrain řekl(a)...

Pomáhá a chrání?

Buzeruje a škodí.

krtek řekl(a)...

Nevím, nevím. Nějak mi to připomíná tu loď hygieniků telefonních sluchátek (pro znalce: Restaurant na konci světa).
Rovnost ano, o tom žádná. Ale neměla by tu jít expertiza v čele? Proč je mluvčí Eduinu vždy muž? Vždyť i ty odbory mají předsedu a místopředsedkyni.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici jsou přesvědčeni, džendrovou otázku lze pořešit jen úpravou DNA, a to tak, aby se u jedinců lidského rodu nějaké pohlaví vůbec nevyvíjelo. Do doby, než věda pokročí se pytlici přiklánějí k operaci kojenců ještě dřív, než se holčičkám píchají boltečky pro náušničky.
Také je nezbytné zrušit dámská a pánská oddělení konfekce a prádla, o oddělených toaletách a šatnách už ani nehovoře. Pytlici se jednou málem dostali do konfliktu, když si vybírali a zkoušeli dámské elasťáky. Do oddělení dámského prádla pak už radši ani nevstoupili. Proč nejsou běžně k mání krajkové trenýrky?

krtek řekl(a)...

Copak trenýrky, ale já byl v čajovně na WC na mušli a když jsem vycházel, byl jsem seřvaný čekající ženou, že toto WC je určeno pro ženy. Na můj dotaz, že to není označeno a že tam byla mušle, bylo odpovědí: No a!?

Okomentovat