15.10.17

Žaneta Motlová: Na problémy ve školách nasadí Bruntál také domácí doučování. Pomůže dotace

Předškolní centrum, doučování přímo v rodinách i vrstevnické programy, kdy si starší děti vezmou na starost mladšího žáka. Bruntál chce do tří let vyřešit špatnou školní docházku dětí ze sociálně slabých rodin a naučit rodiče děti do školy připravovat. Využije pět milionů z evropských dotací.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Například pro tří až pětileté děti, které dosud nechodily do školky, vznikne předškolní centrum. Čtyřikrát týdně se tam seznámí se základní sebeobsluhou i znalostmi, jako je třeba poznávání tvarů a barev. „Pedagogové použijí metodu dobrého startu. Cílem bude připravit děti k přestupu do mateřských škol a motivovat k němu jejich rodiče,“ přiblížila Lucie Nemešová z Agentury pro sociální začleňování.

Jednání mezi rodinou a školou zajistí takzvaný facilitátor. „V územích se sociálně vyloučenými lokalitami se snažíme najít lidi, kteří umí být dobrými prostředníky mezi školou a komunitou. Jde o to, aby v lokalitě fungoval člověk, který zná danou komunitu,“ uvedl expert Agentury pro sociální začleňování Vladimír Foist.


5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

pět milionů z evropských dotací

A na těžce a nezaviněně nemocné děti se budou i nadále a marně sbírat víčka.
Tak to jděte do prdele, vy bruntálové.

Petr Pan řekl(a)...

expert Agentury pro sociální začleňování Vladimír Foist, ale klid – 5 mega je v dobrých rukou pana ex ředitele. Jistě bude úspěšný jako v Poběžovicích.

Nicka Pytlik řekl(a)...

V dokumentu Statut Institutu pro sociální inkluzi, z. ú. je čtvrtá stránka úplně prázdná.
Proč?

Jana Karvaiová řekl(a)...

CIA?

Nicka Pytlik řekl(a)...

CIA?

To leda by si některý z těch ostrých hochů při sepisování statutu položil krabici s pizzou na pravý dolní enter, a odřádkoval se až na tu čtvrtou stránku.
A tak to trošku shrňme při zběžném přelétnutí textu:
- rúzné rozestupx mei jednotlivými články,
- rúzné oddělovače u jednotlivých skupin bodů (a, b, c...),
- různá odsazení těchto bodů zleva,
- opomenutí zarovnání do bloku u některých odstavců,
- pár jednotlivých mezer na začátku řádku,
- různé odsazení u odstavců 9, 10 a 11 článku 3,
- absence mezer u data na konci dokumentu.
Dá se předpokládat že všechno je v tom wordu šmudláno ručně z panelu nástrojů ve stylu Normální. Některé věci holt ani ten export do formátu pdf nezakryje.

Okomentovat