28.10.17

Pavel Otto: SPD chce čtyři ministerstva. S Babišem se ale neshodneme na referendu o EU, říká Okamura

Rezorty školství, spravedlnosti, dopravy a zahraničí. Tyto úřady by chtělo řídit hnutí Svoboda a přímá demokracie, řekl E15 jeho šéf Tomio Okamura. Přiznal, že u lídra ANO Andreje Babiše naráží na požadavek svého uskupení uzákonit referendum o vystoupení Česka z EU.

Z článku v E15.cz vybíráme:

Proč vás zajímá kontrola nad zahraničními vztahy? Kdybychom skutečně byli ve vládě, přičemž v této fázi zatím žádná jednání nejsou, tak bychom určitě měli zájem o ministerstva, která odpovídají našemu programu. Chceme budovat dopravní infrastrukturu, mít vliv na školství a rozpohybovat soudy. Prosazujeme i větší hmotnou odpovědnost soudců a státních zástupců. A zahraničí je naše velmi důležité téma. Chceme prezentovat euroskeptické názory SPD, být aktivní proti diktátu Bruselu a hájit české národní zájmy. Ale znovu zdůrazňuji, že nám jde o program. Žádná koryta v tom nevidíme.

1 komentář:

tyrjir řekl(a)...

Když jsem byl malý, chtěl jsem šestsetrojku (osobní vůz Tatra 603) a málem jsem ji opravdu měl. Zkazilo mi to jen jedno jediné slovo. Když jsem se toho pána zeptal "Pane, dáte mi tu šestsettrojku?", odpověděl ten pán "Ne".

Okomentovat