15.10.17

Markéta Hronová: Děti se v knihovně učily ovládat roboty. Neměly by na tabletech jen hrát, ale i něco tvořit, říká organizátorka

V rámci celosvětové akce Codeweek si děti mohou vyzkoušet ovládat roboty. Na padesáti místech v Česku se mohou inspirovat také školy, jak by v budoucnu mohla vypadat výuka. Ministerstvo školství chce, aby s robotickými hračkami mohly pracovat už děti v mateřských školách.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Pomocí jednoduchého programu, zvládnou už žáci na prvním stupni provést Lego robota bludištěm, které si samy postavily z knih. "Nee, teď se musíš otočit," snaží se holčička přemluvit robota, aby šel směrem, který potřebuje. Už ale ví, že to nepomůže. Musí mu to říct jednoduchým příkazem přes program, který je pro děti uzpůsoben.

Spojení robotů a knih je pro mnoho lidí střetem starého a nového světa. "Já sám jsem se dřív programováním živil a myslím, že i knihovna má podporovat kreativitu. Když člověk něco naprogramuje, může cítit stejné vzrušení, jako když napíše báseň. Obojí jsem dělal," vysvětluje ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák. Mrzí ho, že dnes už programování neláká tolik lidí, jako dřív.


3 komentáře:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Tablety a robotické hračky pro děti do školek! Ale boty si nezavážou.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ale boty si nezavážou.

A kolikrát ani sucháčem nepřelepí. Ani ne tak proto, že neumějí, ale proto, že se jim jakože nechce. Standardně si testují, že pořád ještě platí, že co si zamanou, to je jim i naplněno. Ověřují si tím svoje místo v komunitě výchovy bez mantinelů.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Ověřují si tím svoje místo v komunitě výchovy bez mantinelů.

Budoucí klienti soukromých pidiškol....

Okomentovat