30.10.17

Ivana Kalinová: Hejtmanství čeká bitva o školství – Jak bude v budoucnu vypadat školství v Karlovarském kraji?

To řeší úprava oborové struktury středních odborných škol zřizovaných krajem. Materiál zpracoval Jaroslav Bradáč (SPO-SPD), krajský náměstek pro školství, a co v něm je, to zatím ví jen členové krajské rady. Právě ta jej projednávala ve čtvrtek na svém mimořádném zasedání a podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) jej stáhla. Tedy ani neschválila, ani nezamítla.

Z článku v Karlovarský.Deník.cz vybíráme:

„Radní pro školství Jaroslav Bradáč pomalu, ale jistě destruuje jednotlivé střední školy a učiliště, v první fázi pod záminkou slučování oborů,“ stojí v prohlášení STAN. Podle Starostů je zřejmé, že v druhé fázi na základě ekonomické výhodnosti některé školy a učiliště zmizí z mapy zejména menších venkovských měst, jako se tomu stalo s toužimskou školou, která byla „přisloučena“ ke Střední lesnické škole ve Žluticích. „Toto vše radní Bradáč provádí bez vědomí některých členů krajské rady.

Předmětné konání přitom nebylo projednáno ani s výborem pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Tyto skutečnosti potvrzují pracovníci středních škol a učilišť napříč krajem, kteří však nechtějí být citováni z obavy z personálního postihu,“ stojí v prohlášení STAN a nezávislých. Krajský zastupitel a senátor Jan Horník dodává, že kvůli takovým praktikám jsme v roce 1989 klíči rozhodně necinkali. „Jaroslav Bradáč se přitom opírá o lidi, kteří nemají ani odborný ani morální kredit takové změny činit.”

Žádné komentáře:

Okomentovat