1.10.17

Člověk v tísni startuje největší sbírku na vzdělávání v ČR

Sbírka Lepší škola pro všechny dosud umožnila doučování stovek dětí z chudých rodin v ČR, vzdělávání tisíců pedagogů nebo provoz vzdělávacího portálu s filmy a výukovými materiály pro učitele zdarma. Letos partneři Člověka v tísni zdvojnásobí dary zasílané do sbírky až do výše 3,5 miliónu korun.

Jedním z dětí, kterým pomohla sbírka Lepší škola pro všechny, je i Samuel. „Samuela jsme začali doučovat ve 2. třídě. To bylo v době, kdy kvůli nemoci zameškal velké množství hodin a hrozilo mu propadnutí. Díky své píli a za pomoci našeho dobrovolníka se však na přezkoušení dobře připravil a vše zvládl. Loni tak nastoupil už do 5. třídy," vypráví Adriana Černá, která koordinovala dobrovolníky doučování v Praze.

Programu doučování se účastní především děti z chudých a sociálně vyloučených rodin, které si nemohou dovolit soukromé doučování. Ještě podstatnějším faktorem je nízké vzdělání rodičů. To často stojí za školním neúspěchem dětí. Díky doučování mají děti jako Samuel šanci udržet se na škole, získat vzdělání a s ním i tak šanci na uplatnění. Loni 280 dobrovolníků Člověka v tísni individuálně doučovalo 500 dětí.

Aktivní studenti i učitelé

Ze sbírky Lepší škola pro všechny podporuje Člověk v tísni také aktivní žáky a studenty, kteří zlepšují prostředí okolo sebe. Například na Havířovsku chlapci s nařízenou ústavní péčí pomáhají autistickým dětem. Studenti z gymnázia v Českých Budějovicích a Čakovicích zase doučují děti ze základní školy. Ze sbírky Lepší škola pro všechny financujeme i aktivity Vzdělávacího programu Varianty. Z výtěžku sbírky realizují Varianty bezplatné kurzy a workshopy pro pedagogy. Díky sbírce byl podpořen také vzdělávací portál jsns.cz, kde si učitelé mohou bezplatně stahovat 225 audiovizuálních lekcí a dalších materiálů pro výuku. V současnosti má portál na 5000 registrovaných uživatelů.

Partneři zdvojnásobují dary

Kampaň za lepší vzdělání je unikátní tím, že nabízí tzv. matchování 1:1. Princip je jednoduchý: pošlete například 500 Kč a stejnou částku přidají i partneři Člověka v tísni. Váš dar se tak zdvojnásobí až do celkové výše 3,5 miliónu korun. Matchování skončí 20. října 2017. Více naleznete na stránkách  Lepší škola pro všechny.

4 komentáře:

CatCatherine25 řekl(a)...

Opravdu máme v naší zemi, která se chlubí prosperující ekonomikou, tak chudé děti a tak podfinancované školství, že musíme vybírat a žebrat na jejich vzdělávání?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Sbírka Lepší škola pro všechny dosud umožnila... vzdělávání tisíců pedagogů

Cože???
Kdyby třeba ošacení, ozdravný pobyt v léčebně, a nebo příspěvek na hrudku másla!
Ale sbírka na školení?

CatCatherine25 řekl(a)...

Neměli bychom na akceleraci procesu zkompetentňování našich učitelů do role průvodců začít sbírat víčka?

poste.restante řekl(a)...

Cituji sám sebe:
Člověk v tísni se v posledních letech pustil do několika projektů, které jsou přinejmenším sporné až problematické.

Pokud tato organizace zaměstnává lidi, jako je pan Černý, kteří vědomě urážejí a překrucují pravdu tak, jak se jim to hodí, těžce to v mých očích jejich jinak užitečnou a prospěšnou činnost deklasuje.

Za sebe prohlašuji, že tato organizace v minulosti byla jedním z příjemců mých příspěvků.

Už není.

A pokud ji budou reprezentovat podobné osoby, ani se na tom v budoucnu nic nezmění.


Naopak. Hodlám o těchto excesech informovat své přátele a známé.

Nechť oni sami posoudí, zda chtějí své jméno a příspěvky spojit s lidmi, vystupujícími uvedeným způsobem.


Viz http://www.ceskaskola.cz/2016/03/janek-wagner-bida-propagatoru-inkluze.html
12. března 2016 ·

Uplynulo půldruha roku od uvedeného prohlášení.
Jan Černý se za své výroky kolegyni Karvaiové neomluvil.
Vedení organizace Člověk v tísni se od jeho výroků nedistancovalo.
Nemám nejmenší důvod na svém tehdejším postoji cokoliv měnit.

ANI KORUNU!

Okomentovat