13.10.17

24. 10.: Upgrade dovedností - Panelová diskuse na veletrhu CoFIT

Již nyní je jisté, že většina profesí budoucnosti je založena na technologiích a ty ostatní s nimi budou do značné míry provázané. Při tempu změn v tomto odvětví se však může snadno stát, že dnešní trendy budou zítra jen úsměvnou vzpomínkou a ani ustálené technologie zde nebudou navždy.

Jak si ale vybrat ten správný směr? Jak nepropadnout trendům, které již za půl roku nemusí být relevantní? Vyplatí se investovat čas do louskání javascriptu nebo se blíží konec webového monopolu této technologie a bude vůbec vývoj webových stránek stále atraktivním zaměřením? Nastala skutečně doba umělé inteligence a stane se AI základním konceptem každé technologie?

Kdy: 24. října v 18:00–19:30
Kde: Fakulta informačních technologií ČVUT, posluchárna 107, Thákurova 9, Praha 6

Vstup je zdarma.

Pojďme se o tom společně pobavit se 4 zkušenými profesionály z oboru:

  • Irena Prášilová – Global Technology Operations Portfolio Director MSD IT
  • Tomáš Krátký – R&D Director Profinit, Founder Manta Tools
  • David Švejda – Deputy Executive Director IT Komerční banka
  • Tomáš Borovička – Founder and AI lead Datamole

Moderátorkou panelové diskuse bude Eliška Čejpová – developerka a koučka Rails Girls, Women Techmakers CZ Lead a organizátorka GUG.cz: Česká Google User Group a DevFest Czech Republic.

Panelovou diskusi v rámci Kariérní veletrh CoFIT zastřešuje Night Of Chances (NOC), kariérne-vzdělávací event, který propojuje studenty s top lídry a experty firem připravených předat své know-how a cenné zkušenosti z praxe.

Hashtag: #cofit

Podrobnosti na webu veletrhu CoFIT

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Při tempu změn v tomto odvětví

Jakože 'V zemi, kde zítra již znamená včera'? Poslední dobou se odborníci na kdeco neustále ohánějí tou 'překotně měnící se dobou'. Pytlici by si v tom docela rádi udělali jasněji.
Tedy lze v tomto smyslu považovat jízdu po hlavní silnici, byť i s zatáčkami, za změnu? Pytlici to vidí tak, že nikoli. Za změnu považují až změnu směru jízdy, tedy odbočení z dosavadní cesty. A mohl by tedy někdo znalý pytlikům alespoň naznačit, co třeba v průběhu posledních dvaceti let lze považovat v informačních a komunikačních technologií za změnu směru vývoje doopravdy zásadní? Jako že bombááá?

Vyplatí se investovat čas do louskání javascriptu...?

To by tedy pytliky také zajímalo. A velmi. Má cenu se zabývat něčím, u čeho se neví, jak dlouho se to bude používat? To je jako ten problém mezihvězdných letů, kdy se dá předpokládat, že vesmírná loď, která vyletí za kupříkladu dvacet let po nějaké první lodi, se zpátky na Zem vrátí nějakých pět let před ní. Má za takových okolností cenu někam letět dnes?

Nastala skutečně doba umělé inteligence...?

No konečně! Chtělo by se říci. Konečně tu bude po dlouhé době zase něco inteligentního. O umělé inteligenci se hovoří už mnoho, přemnoho let, a pořád kde nic, tu nic. A ještě dlouho to tak i bude. Umělá inteligence navzdory všem dosavadním úspěchům začíná až okamžikem, kdy si stroj uvědomí sám sebe. Do té doby to bude jen model skutečné inteligence. Jen model. Nic víc, nic míň.

V úterý 24. října čeká pytliky šest hodin přímé vyučovací povinnosti. Ani se nebudou pokoušet žádat o uvolnění ze zaměstnání. No nic...

Okomentovat