11.9.17

Ze sociálních sítí: Změní vyšší platy kvalitu českého školství, získá prestiž? A učitelé respekt? Měli by politici prosazovat posilování technických oborů?

Ondřeje Šteffla pozvali do pořadu Události, komentáře ČT24. Tématem budou otázky: Změní vyšší platy kvalitu českého školství, získá prestiž? A učitelé respekt? Měli by politici prosazovat posilování technických oborů? Přebytek volných pracovních míst... Ondřej Šteffl se ptá: Co byste tam říkali vy?

3 komentáře:

Josef Soukal řekl(a)...

http://www.ascestinaru.cz/chudi-a-ne-sexy-apolena-rychlikova-o-pohledu-na-ucitele-salon/

Nicka Pytlik řekl(a)...

Co byste tam říkali vy?

Pytlici by tam řekli, že takto postavené otázky jsou když ne hloupé, tak přinejmenším nanicovaté. Čouhá z nich prvoplánové směřování k reality šou v přímém přenosu jak užovka z penálu. A také by se redaktora zeptali, kolik jemu za takovou práci platí. A jestli by za příplatek řekněme dva tisíce z kapsy pytliků nevymyslel něco lepšího. Jenom tydýt si může myslet, že přiměřeně myslícího učitele takovými stupiditami nachytá. Což ovšem nemusí platit o odborních na vzdělání, konzultantech a auditorech. Ti na to naskakují pravidelně a rádi v jen obtížně zvladatelné potřebě si ponačechrat brka.
Přiměřeně myslící učitel nebaží pro nějaké prestiži. Přiměřeně myslícímu učiteli postačí přiměřeně přijatelné podmínky pro jeho práci místo mediálního třeštění zpovykaných inovátorů.
Bude-li někdo chtít zkvalitnit české školství a navrátit, pytlici zdůrazňují, že navrátit učitelům jejich prestiž, nechť zruší dávno již přežitou povinnou školní docházku ve všech jejích podobách a souvislostech. A následně kopne do prdele každého, kdo učitelům cíleně a systematicky škodí. Což by ovšem ve svém důsledku přivodilo zhmoždění hýždí státní spravy a samosprávy ve školství komplet.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici právě v Reportérech ČT sledují scio školu v souvislostech.
Jako že paráda. I zahraniční Kartous se mihnul. A tak jen pro úplnost.
Žák bude pro učitele partnerem, až nad ním učitel nebude muset vykonávat dozor!

Okomentovat