4.9.17

Václav Klaus ml.: Učitelské mzdy a školní rok

V pátek jsme sledovali polodemonstraci učitelů k výši mezd a začíná školní rok. A o peníze jde vždy až v první řadě. Tak tomu dnes věnuji komentář.

Z komentáře v Novinky.cz vybíráme:

Zaprvé nechápu televize a média, že tak vážně sledují odborářské akce a prohlášení. Pokud budeme mluvit upřímně, odbory (nejen školské) jsou filiálkou sociální demokracie. Tedy, když tato partaj (a jejích ministři školství) vládne, jsou odbory zticha. Když je jejich vláda u konce a bude vládnout někdo jiný, začínají se probouzet ze zimního spánku, křičet a demonstrovat. Když si každý učitel položí otázku, jak mu pomohly celostátní odbory za posledních 25 let, dojde k tomu, že nijak. Taky proto drtivá většina učitelů není odborově organizovaná.(...)

Prioritou jsou pomatené ideologické projekty jako inkluze. To vyžere dalších sedm miliard a noviny také již píší, že učitelé to nedostanou, že to půjde na inkluzi. Tedy dílem na fluktuující mladičké asistenty s 14denním kurzem, dílem na mazané neziskovky, které doškolují a řídí a na inkluzi parazitují. Já bych to dal radši těm učitelům.

Zkrátka dobří učitelé a ředitelé se musí stát prioritou systému. Pak budou moci mzdy vystřelit vzhůru třeba o 30 %. Jinak totiž školský systém má schopnost sežrat libovolnou sumu prostředků učitele a nechá jen přežívat.-

Žádné komentáře:

Okomentovat