9.9.17

Události Ostrava: Školy zakazují mobily i mimo vyučování

Se začátkem nového školního roku řeší vedení řady škol, jak přistupovat k používání mobilních telefonů žáky. Jejich zákaz v hodinách platí už teď v drtivé většině vzdělávacích ústavů. Čím dál více škol však přistupuje k úplnému zákazu mobilů během celého školního dne. Někteří ředitelé zákaz zavedli už v minulém roce, jiní letos. Pro je většina rodičů a zcela proti nejsou ani odborníci.3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Čím dál více škol však přistupuje k úplnému zákazu mobilů během celého školního dne.

Prokrindapána PROČ?
Tomu tedy pytlici nerozumějí ani za mák. Ještě nedávno měli pocit, že který učitel nevyužívá mobilní technologie alespoň polovinu zkompetentňovacího času, bude záhy shledán nepoužitelným pro zkonkureceschopňování žáků pro dvacáté první století. Dokonce si nedávno nechali ze zdravotních důvodů jeden takový inteligenčně upozadněný typ mobilu vnutit.
A ještě ten titulek! To byl pro pytliky vyloženě šok. V době mimo školní vyučování se odehrávají hlavní prázdniny, totiž. Viz jakási vyhláška o organizaci školního roku. Zákazem mobilu po celý školní rok by popukala zem. Dvanáctý stupeň Richterovy škály.
Tyhlety zákazy si račte vetknout za klobouk.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Pro jsou rodiče. Ti rodiče, kteří jsou stále osvícenější, dokonce natolik, aby zakládlali školy?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pro je většina rodičů

No jo, vlastně, rodiče! Tak to by tedy bylo nejlepší, kdyby svým dětem ty mobily ráno odebrali a vraceli by jim je nejlépe až navečer. Popřípadě jim je vůbec nepořizovali. Že?

Okomentovat