5.9.17

Milan Kůtek: Učím, tedy jsem... za blázna

Kdo nahradí stárnoucí učitele? Slovenky jako v případě chybějících zdravotních sester nebo snad Ukrajinci, doposud řešící nedostatek našich stavebních dělníků. O českých učitelích rčení, že každý je nahraditelný, neplatí. Jsou to nenahraditelní blázni. S platem brigádníka v supermarketu.

Z komentáře v iHNed.cz vybíráme:

Konec provokování a snění, zpět do reality krize našeho školství. Někdy se vznešeně říká, že učitelství je poslání, ale v současné situaci je bohužel spíš k po… Raději nedokončím. Nebo ano. Spíš pošetilost, prodělečný podnik, rozumem i srdcem uvědomované bláznovství. Jde jenom o to, jak dlouho to ještě vydrží, kde mají slušnost a nadšení kantorů své hranice. Kéž by šlo jen o malování čerta na zeď, ale holým faktem je, že mladí učitelé téměř nenastupují a stávající kantorské opory stárnou.

Kdo je nahradí? Slovenky jako v případě chybějících zdravotních sester nebo snad Ukrajinci, doposud řešící nedostatek našich stavebních dělníků? Říká se, že každý je nahraditelný. Troufám si tvrdit, že o českých učitelích to neplatí. Jsou to nenahraditelní blázni.Žádné komentáře:

Okomentovat