18.9.17

Michal Tomeš: Byrokracie do škol

Sdílená ekonomika a rozvoj technologií nepochybně změnil život několika generacím. Díky Airbnb nemusíme složitě hledat ubytování, Uber zase funguje ve chvíli, kdy nedůvěřujeme klasickým taxislužbám. Současné trendy dávají komukoliv možnost zapojit se aktivně do ekonomického koloběhu. Co když se ale ocitneme na druhé straně barikády? Naučí někdo mladé, jak začít podnikat, jak vyplnit daně a kde si vzít hypotéku?

Z článku v E15.cz vybíráme:

Odkud má absolvent vědět, jak danit příjmy, jak platit sociální pojištění nebo kde si zažádat o živnostenský list? Za poslední roky vzniklo mnoho nápadů, jak zlepšit české školství, proč nesměrovat snahu tímto směrem?

Laik si sice může v době internetu vyhledat, co potřebuje. Ale vyhledat a dobře se orientovat už jsou dvě různé věci, jak zjistí každý nejpozději u prvního daňového podání. Celý problém má ještě druhou, závažnější rovinu. Pokud bychom studentům během několika hodin vysvětlili, jak daný systém papírování, razítek a žádostí funguje, pomohli bychom tím odbourat jejich strach z podnikání.

Žádné komentáře:

Okomentovat