1.9.17

Michaela Bůnová: Učitelé hrozí stávkovou pohotovostí, žádají od koalice více peněz

Pokud v pondělí koaliční rada nevyhoví požadavkům na navýšení platů ve školství, odbory vyhlásí stávkovou pohotovost. V pátek to na protestním shromáždění v pražské Betlémské kapli uvedl jejich předseda František Dobšík. Podle ministra financí Ivana Pilného ale na to nejsou v rozpočtu peníze.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Pilný ale na jednání s odbory a akademiky uvedl, že nároky všech profesí na růst platů v příštím roce nemůže pokrýt. Ve čtvrtek odevzdal návrh státního rozpočtu na příští rok premiérovi Bohuslavu Sobotkovi.

„Máme problémy se zvyšováním platů od 1. listopadu. Dopady na státní rozpočet z roku 2017 se zvyšují každý týden. Jsou to požadavky, které je nutné splnit. Po dohodě s panem premiérem se má rozpočet navýšit o deset miliard, ve veřejných rozpočtech to představuje 25 miliard. Z rozpočtu je vyčleněna částka 12,2 miliard, která by měla po koaličním jednání dána na platy,“ uvedl Pilný.

1 komentář:

CatCatherine25 řekl(a)...

Pokud nebude u nás na školství vynakládáno stejně množství peněz, měřeno procenty z HDP, jako v jiných srovnatelných zemích, budou všechny úvahy, kde vzít na platy učitelů pro kočku.
Až se do školství dostane tolik peněz, kolik je skutečně třeba na kvalitní vzdělávání dorůstající generace, nebudeme se muset pořád dokola bavit o tom, jak ostudné jsou platy učitelů a kde vzít a kde uškudlit na jich zvýšení.
Odedávna se říká:
vezmi chlup na dlani, když tam neroste,
kde nic není ani čert nebere,
existují i mnohem méně spisovná pořekladla...

Okomentovat