25.9.17

Matematická beruška: průvodkyně přijímacím řízením na osmiletá gymnázia

Stránky Matematická beruška jsou nekomerční projekt, jehož cílem je shromažďovat a šířit objektivní a nezávislé informace o přijímacím řízení na osmiletá (částečně i šestiletá a čtyřletá) gymnázia. Chceme usnadnit orientaci v situaci dětem i rodičům, v širším pojetí významu stránek pak přispět k tomu, aby úspěšnost přijetí na osmileté gymnázium nezávisela tolik na finanční situaci a společenském postavení rodiny uchazeče.

Nejzajímavější částí stránek je pravděpodobně archiv přijímacích řízení, který obsahuje, prozatím pro rok 2017, výsledkové listiny a kritéria přijímacího řízení všech státních a většiny soukromých a církevních gymnázií v ČR (osmiletých, šestiletých i čtyřletých). Dále stránky obsahují informace o organizaci přijímacího řízení a doporučení, jak se připravovat na přijímací zkoušky.

Učitelům může být Matematická beruška užitečná k tomu, aby na ni odkázali rodiče, kteří se potřebují v situaci zorientovat, případně žáky lačnící po přípravě. Mohou zde také najít špetku inspirace k obohacení výuky.

Budeme rádi, pokud nás upozorníte, objevíte-li na stránkách jakékoli chyby či nedostatky nebo pokud v našem archivu přijímacích řízení nenajdete jakékoli státní či zajímavé soukromé gymnázium. Rovněž budeme rádi, pokud nám dáte vědět o učebních materiálech a webových projektech vhodných pro naši cílovou skupinu, o kterých na stránkách zatím nemáme zmínku.

Žádné komentáře:

Okomentovat