1.9.17

Martin Odehnal: Vystoupení na společném protestním setkání v aule Betlémské kaple 1. září 2017

Vystoupení Martina Odehnala, předsedy Asociace speciálních pedagogů ČR, mělo mezi diváky největší úspěch. Důvod je jednoduchý, nekolaboroval s Kateřinou Valachovou a jejím týmem, a stále je kritizuje...

6 komentářů:

CatCatherine25 řekl(a)...

Pan Martin Odehnal opět uhodil hřebíček na hlavičku.
Je to do značné míry tím,že se nebojí skutečné problémy správně pojmenovat, ale především tím, že už mnoho let pracuje ve školství a všechny konkrétní problémy, o kterých se často jen mluví a píše, musí prakticky řešit.
V jeho slovech nezní jenom nespokojenost se současným stavem školství,ale i vysoký pocit odpovědnosti za jeho další vývoj. Za to mu patří velké uznání a dík.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Video je dostupné na FB, ale tady ne...
Jinak super vystoupení. Naše rebelská asociace , plná kolaborujících speciálních pedagogů, kteří dělají protesty jen proto, aby si udrželi teplá místečka, má jako skoro jediná odvahu říkat věci na plnou hubu. A jsem ráda, že jsem jejím členem.

Janek Wagner řekl(a)...

Jak to tady ne, normálně mi běží přímo na pedagogicke.info.

Nicka Pytlik řekl(a)...

institut stávky se nejeví nikterak infekční

A to bude zřejmě podstatný problém. Jakkoli je to zřejmě myšleno, jakože škodící, pytlicí tu cítí druhý význam, jakože se myšlenkou stávky mnoho lidí nenakazí. Pokud se pytlici nepletou, stávka je v souladu se zákonem tehdy, splňuje-li nějaké náležitosti a zřejmě se váže i na její zorganizování skrzevá odbory. Ty se netěší nějak významné vážnosti, a pytlici mají pocit, zdůrazňují, že pocit, že se nemálo lidí obává i možné nevraživosti ze strany ředitelství školy. Pytlici o tom něco vědí. Všelijaké uštěpačné poznámky, že doby, kdy se odbory do všeho montovaly jsou dávno pryč, a tak nějak podobně. On se totiž objem fksp postupně zvyšuje na původní dvě procenta, a i tyto peníze se pro mnohé filuty jeví jako zajímavé přilepšení. Zákusek ke kávičce.
Pytlici si dobře pamatují, jak dopadla ta poslední stávka. Lidi se přehorlivě napsali na seznam, a když se seznam sundal, tak se trousili, že stávkovat z nějakých významných, ale blíže neurčených pohnutek, nebudou. Čímž nepřišli o plat za ten den a poseděli v kaboši na netu, protože se stejně neučilo. Pohoda. S takovou se ani ta tramvaj na barikádu nepřevrátí.
A nebudeme si přece ta nebohá vzdělání chtivá dítka brát jako rukojmí. Kdyby dítka mohla, stávkovala by klidně půl roku. I více. Pro mnohá by se režim dne ani tak moc nezměnil.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Aby pytlici nezapomněli. Hezky to pan Odehnal přednesl. Komu čest, tomu čest.
Škoda, že neplňuje kádrové předpoklady pro ministerskou sesli.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Přes Explorer nejde, přes Google jo. Jinak pohoda, já si poradila pane Wagnere:)

Okomentovat