26.9.17

ČT24: Předvolební debata na téma Školství a věda

Záznam přímého přenosu diskuse České televize s odbornými lídry nejsilnějších stran na téma Školství a věda. Diskuse se zabývala povinným posledním rokem mateřské školy, inkluzí na základních školách, možnostmi podpory učňovského vzdělání, povinnou státní maturitou a kvalitou vysokých škol – ať už jde o poplatky za studium nebo financování vědy a výzkumu. V tělovýchovné oblasti se soustředila zejména na státní podporu sportu.Záznam pořadu na webu České televize

Doprovodný článek na webu České televize

Vyjádření stran k tématu Školství, sport, věda a mládež

5 komentářů:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Fraška. Všichni se předháněli, kdo dřív chtěl učitelům přidat a kdo víc. A když se má přidat, nenajdou peníze.

mirek vaněk řekl(a)...

Chvilku jsem ty kecy poslouchal. Pak jsem přepnul. Po tolika letech už ty žvásty a plané sliby nemůžu poslouchat. Politikům to stále nedošlo a už dnes je pozdě. Je otázkou času, kdy se školství zhroutí. Už dnes mele z posledního.

tyrjir řekl(a)...

Nemůžu si pomoci, ale mně tam chyběli třeba Bělobrádek, Bohdalová, Pavlík, Semelová, Valachová, Zlatuška a další známé firmy. :)))

tyrjir řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
tyrjir řekl(a)...

Je otázkou času, kdy se školství zhroutí. Už dnes mele z posledního.

Něco na tom možná je. Lze na to ale pohlédnout i takto

- Ke zhroucení některých důležitých prvků veřejného školství už z velké části došlo nebo se na tom dál pracuje (kurikulární a sociální revoluce ve veřejném školství - RVP/ŠVP, bezhlavá Inkluze a lži o kvalitním společném vzdělávání, úprk učitelů z veřejných škol, nezájem absolventů PedF, redesignace veřejných škol na výchovně pečovatelská zařízení na úkor jejich primární vzdělávací funkce, aktivistické intervence do práce zbylých mizerně placených kvalifikovaných učitelů atd.).

- I nadále se to bude kamuflovat
a) pokračováním pokusu o pseudo kompetenčně konstruktivistickou lžizměnu vzdělávacího paradigmatu typu "Škola je tu proto, aby děti zábavnou formou vychovávala k vlastnímu poznávání, a k tomu jí pomohou zejména nekvalifikovaní asistenti pečující o menšiny a problémové žáky. Soustavná systémová práce kvalifikovaných a slušně placených učitelů s většinou dětí není nezbytně nutná.",
b) zvětšením počtu soukromých škol "lépe" využívajících veřejné peníze tam, kde je to výhodné, a pokračující pečovatelsko asitentský "svrab a neštovice" ve veřejných školách.

Aby k tomu nedošlo, měli by se učitelé, zřizovatelé škol, politici a celá veřejnost vzchopit. Pomůže tomu doufám i vznikající Pedagogická komora.

J.Týř

Okomentovat