4.9.17

Český rozhlas Plus: Česká verze nemá s inkluzí nic společného, říká předseda Asociace speciálních pedagogů

Mezi ministerstvem školství a Asociací speciálních pedagogů ČR to krátce před začátkem nového školního roku zajiskřilo kvůli inkluzi. Podle Asociace vede k neodbornému vzdělávání handicapovaných dětí a prohlubuje negativní trendy ve školství, jako je nedostatek učitelů a vyčleňování elit na gymnáziích. Ministr školství Stanislav Štěch z ČSSD jejich kritiku společného vzdělávání ve školách odmítl s tím, že jde o ideologická a nepodložená tvrzení, protože výsledky inkluze zatím nejde posoudit. Hosty Českého rozhlasu Plus byli náměstek ministra školství Petr Pavlík a předseda Asociace Martin Odehnal.
Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu


4 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Ze strany pana Pavlíka snůška totálních blábolů. Ani se nedivím, že panu Odehnalovi málem ruply nervy. Je urážkou, když nějaký náměstek ,kolem kterého sotva projel rychlík s postiženými prohlásí, že nepotřebují péči speciálních pedagogů!To je vůůůůl!! Pokud bychom se měli držet je praštěné teze, potom je nad slunce jasné, že matematiku vůbec nemusí učit matikář a jazyky jazykář. Stačí poučený nadšenec, který se bude učit za pochodu a bude 2 lekce před žáky a studenty.
Tohle je největší průser našeho školství - když nám na ministerstvu sedí lidi, co ví kuloví a jen plní politické cíle, i kdyby mrtvoly měly lítat.
HNUS.
Já bych si přála, aby tyhle prasárny musel ten člověk říct do obličeje matce postiženého dítěte. Myslím, že by ji dostal zprava i zleva.

Jitka Koubova řekl(a)...

To je strašný! Ten Pavlík kam chodí tam baví, nebo spíš nasýrá!!! PARDON.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Třeba to má v popisu práce.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Poturčenec horší turka,
náměstek horší městka.

Okomentovat