6.9.17

Bob Kartous: Zanedbávané školství

Dětem dnes začíná nový školní rok. O jejich budoucnosti se však rozhodne v říjnových volbách. Po nich se ukáže, zda bude vláda dál vzdělávání okázale opomíjet, nebo se vzchopí ke smysluplné politice.


Z článku v Mládé frontě/EDUin.cz vybíráme:

Školství zažilo v rukou sociálnědemokratických ministrů tak trochu stres test. Chaot Marcel Chládek, který v roli stínového ministra umně předstíral pochopení, úřad nebývale zpustošil, přičemž mu k tomu stačil jen rok a čtyři měsíce. Člověk, který se chtěl „inspirovat finským školstvím“, se vydal cestou někam daleko na jih.

Postupně zanechal jakýchkoliv pokusů o dialog s odbornou veřejností a začal uskutečňovat plány dle svého vlastního „uvážení“. Ohnul Strategii vzdělávací politiky pro ČR do roku 2020 zejména v oblasti středního školství podle toho, co mu nadiktovala krátkozraká průmyslová lobby, prosadil přípravu legislativní změny ve prospěch prosazení státní maturity z matematiky, vyhýbal se, seč mohl, tomu, aby naplnil unijní závazek odstranit diskriminaci v nerovném přístupu ke vzdělávání v českých školách, pokusil se vytvořit „radu“ pro vzdělávání, kterou měli obsadit ekonomičtí lobbisté a vévodit jí měl Klaus senior.

Pravděpodobně na žádost Zemana většího, tedy Miloše, vytvořil úřad školského ombudsmana pro Zemana menšího, tedy Eduarda. Současné angažmá Chládka ve straně extremisty Tomia Okamury, po dvouleté trafice od přítele Miroslava Pelty v podobě „manažera reprezentací“, myslím vystihuje charakter této osoby.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Je zřejmé, že odborník na vzdělávání Kartous nekandiduje za ČSSD, ODS, SPO a SPD.
To by pytliky zajímalo, za který ze zbývajících subjektů to tedy je?
Z Pěti procent pro vzdělání na konec vycouval. Tak snad že Radostné Česko? Pytlici to do budoucna vidí na stranu Věštírna školská.

Okomentovat