10.8.17

Ze sociálních sítí: A kolik berou v téhle zemi učitelé včetně vysokoškolských profesorů? A jaký je nástupní plat lékaře?

Věnujte pozornost především rozsáhlé diskusi.


 
Ukázka diskuze:


Nikola Voparilova Kaufland teď zvedl platy i brigádníkům, což zase jako mínus nevidím. To je taková běžná věc, obchody se předbíhají v tom, kdo natáhne více lidí.
Nicméně, průměrná prodavačka si podle mě nevydělá víc jak 20 000 čistého a učitelé na středních školách maj
í zhruba těch 25 000, tak jaká nespravedlnost. Navíc, pokud je to učitelka ve školce (kde je to docela pohoda - měla jsem tam praxi), tak je jasné, že bude brát o trochu méně vzhledem k pracovní době a náplni a náročnosti práce.
Ta nabídka na fotce je pro skladníka a to podle mě taky není žádná sranda. Říkám, policisty, záchranáře a hasiče bych také ohodnotila lépe, ale české školství? Neříkám, že by si taky nezasloužili nějakou tu korunu navíc, ale to, že někdo pracuje s informacemi a jiný pracuje rukama je podle mě skoro srovnatelná práce. Ten umí tohle, jiný tamto, tak nechápu proč by někdo, kdo pracuje sice hlavou, ale taky může být učitel s prominutím na hovno, by měl dostávat nějak výrazně více než někdo kdo se třeba v nočních směnách tahá s těžkými věcmi. Toť můj názor, ale díl o platech by mě zajímal, takže se na to od A DOST těším.
Spravovat
Lenka Šeráková To ze jste mela praxi ve skolce a byla to"pohoda" jenom ukazuje, ze o te praci nic nevite  je to spousta papirovani, pripravy doma, prescasy na akcich...ano,sice mame delsi prazdniny,ale ne tak jako na ZS,SS a platy se stale dost lisi...pritom co se tyce pripravy na budouci vzdelani jsou na skolku kladeny stale vetsi naroky...rozhodne si s detmi cely den jen nehrajeme a nezpivame  nastupni plat jsem damo mela stejny jako nase uklizecka! Diky bohu se to zvedlo, ale za ty penize to dlouho nikdo nevydrzi delat...nejde ani o deti, jako o to silene papirovani a zbytecnou praci navic a neustale tlaky ze strany vedeni kvuli rodicum. Ucitel musi jen mlcet...i v MS 
Spravovat
Nikola Voparilova Tak to nevím v jaké jste školce, neříkám, že to je práce, kde si jen hrajete s dětmi, ale sama jsem s tou mou instruktorkou praxe mluvila, takže myslím, že vím. A ano, papírování tam sice je, ono taky záleží jak se na to člověk dívá. Já už vyzkoušela docela dost prací, i když jen brigádně a upřímně bych asi raději volila tu školku, co se týče práce. S penězi je to jinak, no. A taky je rozdíl mezi školkami ve městě a na vesnici, mezi státními a soukromými. Ale i tak děkuji za info.
Spravovat
Nikola Voparilova Ale souhlasím s těmi rodiči. Měli jsme na praxi jednoho klučinu, který měl nejspíš nějaké poruchy chování, s dětmi si neuměl hrát, neustále na ně křičel a mlátil je. Když se učitelka ptala maminky, zda třeba není takový i doma, maminka zarputile tvrdila, že ne, že nechápe, jak je možné, že se tak chová ve školce. Přitom na facebooku si vypisuje statusy jako třeba "No to mě ten můj syn dnes zas zlobil, už ho mám pokrk" a podobně. Ono občas musí i ta učitelka hrát na ty rodiče divadlo, mnohdy se chovají víc jako děti než jejich děti samotné.

3 komentáře:

m vanek řekl(a)...

Co k tomu říci. Každý učitel, jakmile najde lepší práci školství opustí. Už se to děje řadu let. Jen teď někteří zodpovědní s překvapením zjišťují, že kvalitní učitelé nejsou a nebudou.
Zatím to nikomu z těch pseudoekonomů nedošlo. Od Pilipa a Klause, přes Buzkovou až po Babiše. Že vychovat kvalitního učitele něco stojí a nějakou dobu to trvá. A tak se ve školství hromadí fluktuanti a ti na které tak rádi nadáváte.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Lide se bohuzel drzi klide. Ucitelka je blba krava, ktera je v poledne doma a s chuti buzeruje deti. Psychiatr je svihlejsi nez pacienti.... atd atd. Co dodat

Fanda Moudry řekl(a)...

Zrovna před chvílí jsem si prohlížel velký plakát na jednom supermarketu. Nástupní plat 23 800,-Kč, 5 týdnů dovolené, benefitem jsou stravenky v hodnotě 67,- Kč, ....
Nástupní plat soudce 70 000,-Kč, plat učitele před důchodem 30 000,- .... V 35 letech učitel nedosáhne ani na hypotéku, do práce mašíruje "masnou tyčí",..

Okomentovat