14.8.17

Michaela Kabátová: Lék pro učně? Mistrovská zkouška

Jsi hloupý, jdi na kuchaře, alespoň se najíš, traduje se. Podle šéfkuchařů nebo majitelů restaurací ale není tato věta až tak daleko od reality. Vyučených kuchařů, kteří by se mohli plně zapojit do chodu kuchyně, je málo. A podobně jsou na tom i další odvětví. „Snažíme se nyní před volbami oslovit politiky, aby si jako jeden z bodů do programu dali revizi tohoto systému. Chrlíme lidi s maturitou. Číšníka nebo kuchaře s maturitou ale nepotřebujeme,“ řekl LN prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek.

Z článku v Lidových novinách vybíráme:

Podle lidovců by mohlo pomoci znovuzavedení praktických dílen na druhém stupni základních škol, kde by si žáci zkoušeli práci s různým nářadím. „Kdyby tento předmět vyučoval někdo šikovný, tak rychle pozná, zda má někdo talent, nebo kdo je takzvaně dřevo,“poznamenal předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola.

Tento návrh současné vedení ministerstva školství v čele se Stanislavem Štechem (za ČSSD) podporuje. „Zasadila se o něj bývalá ministryně Kateřina Valachová. Nepůjde však o zavádění nového předmětu,“napsala mluvčí resortu Jarmila Balážová.


Žádné komentáře:

Okomentovat