22.8.17

Michaela Bůnová: Učitelé mají smůlu. Víc než miliarda z kariérního řádu půjde na inkluzi

Velká část peněz určených na neschválený kariérní řád, konkrétně více než miliarda korun, poputuje nakonec příští rok na inkluzi. V úterý o tom podle zjištění iDNES.cz rozhodlo ministerstvo financí po jednání s ministerstvem školství. Dalších 400 milionů uvolnila na letošek ke stejnému účelu vláda. Začleňování žáků s handicapy do hlavního vzdělávacího proudu má upřesnit novela vyhlášky o inkluzi, která začne platit 1. září.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Ministr financí Ivan Pilný ale o jejich využití rozhodl v úterý na jednání s náměstkem ministra školství Petrem Pavlíkem jinak. „Náklady na společné vzdělávání budou 1,062 miliardy. Na růst výkonů spojený s rostoucím počtem žáků bude vyčleněno 0,327 miliard. Další 0,372 miliardy bude kompenzace soukromým a církevním školám,“ řekl iDNES.cz mluvčí ministerstva financí Zdeněk Vojtěch.

Inkluze je dražší, než se předpokládalo. Přihlásilo se víc rodičů i škol
V pondělí navíc vláda schválila, že na rozvoj inkluzivního vzdělávání půjde z vládní rezervy ještě v tomto roce dalších 400 milionů korun.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Inkluze je dražší, než se předpokládalo.

Tímto se potvrdilo, že žádná katastrofa skutečně nenastala. Pytlici se tetelí.
Na neschopnost kurikulárních revolucionářů předvídat následky svojí dalekonosně šrapnelové palby jsme si za ta leta snad už tak nějak zvykli.
Nakonec je dobře, že ta karierní taškařice neprošla. Ku prospěchu dětí.

Okomentovat