11.7.17

Štech: Že začínající učitel bere míň než prodavač v Lidlu, je hanba, chci ještě víc peněz z rozpočtu

Motivovat učitele chceme navýšením prostředků na tarifní platy, po dvou letech může být na úrovni průměrného platu v Česku, říká nový ministr školství Stanislav Štech. Doufá, že postavení a platy učitelů zlepší i kariérní řád, který by v nejbližších dnech měla znovu projednávat sněmovna. Podle jeho názoru velká část učitelů podepsaných pod peticí proti kariérnímu řádu podepsala něco jiného. Podpisy prý směřují na souhlas s textem petice, ne nesouhlas s kariérním řádem.Video na webu Video.Aktuálně.cz

12 komentářů:

Fanda Moudry řekl(a)...

Pan ministr zřejmě funguje mimo realitu. Je to takový "prázdninový král". Proti KŘ stojí velmi mnoho kantorů. Ze svého okolí neznám žádného podporovatele zpackaného KŘ. Učitelům se před volbami v režii MŠMT a sdělovacích prostředků přidává téměř každý den.

V. řekl(a)...

Štechu,
není třeba ani korunu navíc. Stačí
zde http://www.msmt.cz/ministerstvo/kontakty snížit počet osob na nejméně polovinu
a zde http://stistko.uiv.cz/proavs/pro1n.asp?typ=32&okres=CZ0+++&dalsi=&text=+p%F8%EDmo+%F8%EDzen%E9+organizace&skupina=NIC&zvyr=&SUB=HLEDEJ
zrušit skoro všechno.
A nevyvádět peníze z rezortu.

V. řekl(a)...

Podle jeho názoru velká část učitelů podepsaných pod peticí proti kariérnímu řádu podepsala něco jiného.
Ty možná podepisuješ plno věcí, o kterých nemáš tušení, ale podle své neschopnosti neposuzuj jiné.

Petr řekl(a)...

Bravo, brilantni uvaha! Ma jen jednu drobnou vadu: pomineme-li absurditu navrhu jako takovou, zustava skutecnosti, ze vyse navrzenou redukci zamestnancu ministerstva by si kazdy pedagogicky pracovnik polepsil asi tak o 300 korun mesicne. Mam dojem, ze takhle ani to Slovensko nedozenem :)))

Nicka Pytlik řekl(a)...

by si kazdy pedagogicky pracovnik polepsil asi tak o 300 korun mesicne

Sem s nimi hbitě! Zkraje každé procento dobré.
Čím méně ouřadů, tím méně drahých hloupostí se vymyslí. Ono se to časem projeví.

Petr řekl(a)...

Vite,ale vetsinu tech hlouposti nevymysleji ministersti urednici... ti je jen uskutecnuji, zpravidla na politickou objednavku

Nicka Pytlik řekl(a)...

vetsinu tech hlouposti nevymysleji ministersti urednici

Nevymyslejí, ale brousí do briliantového lesku.
Však ono i na ty politické ojednavatale časem padne.

Fanda Moudry řekl(a)...

"nevymysleji ministersti urednici"

Ale tak! Mají snad nějakou náplň práce. Jisté však už je, že Bohouš, exKateřina i "prázdninový král" nemají o řízení školství ani povědomí. A jak tak sleduji, tak úředníci a politikové tvoří na MŠMT "MONOLIT".

Petr řekl(a)...

A kdo podle Vas ma kompetenci ridit MSMT? Typove? Nejaky reditel, nebo snad ucitel? S oduvodnenim, ze rizeni systemu rozumi jen ten, kdo delal pesaka? Takhle to fakt nefunguje... Zijeme v zastupitelske demokracii a skolstvi stejne jako jine resorty maji ridit karierni politici. Ministryne Valachova byla z tohoto pohledu svetlou vyjimkou poslednich let. Nemusim souhlasit se vsim, co prosadila, ale byla to dobre citelna socialnedemokraticka ministryne. Za nektere jeji chyby socdem zaplati ve volbach. To je rozumne.

V. řekl(a)...

Jak vidno z posledních let i současnosti, MŠMT může "řídit" kdokoli.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Za nektere jeji chyby socdem zaplati ve volbach.

Socdem zaplatí ve volbách. A všichni ostatní tak nějak průběžně dlouhodobě.

Fanda Moudry řekl(a)...

"Za nektere jeji chyby socdem zaplati ve volbach."

To dozajista. Většina mých kolegů již tuto stranu volit nebude, protože dvě zásadní věci pomrvila jak mohla. Jde o inkluzi po českém způsobu a KŘ. Nyní očekávám dlouhý seznam těch věcí, které se jí povedly. A mimochodem. Administrativa běžným učitelům prudce narostla.

Okomentovat