11.7.17

Miroslav Sopko‏: Vyhrali sme boj o slobodu výučby písma na školách

Zopakujem ešte raz moje celé stanovisko k zrušeniu zákazu používať iný druh písaného písma. Ak chceme zaviesť akekoľvek normy (pretože až doteraz tu pomerne dlho žiadne neboli) a to nielen v písaní, nech tomu predchádza kvalifikovaná diskusia a rozhodnutie vychádza na základe vyjadrení odborníkov: "Vítam, že minister Plavčan ustúpil a zmenil nesprávne rozhodnutie, na ktoré som už hneď od začiatku spolu s odborníkmi upozorňoval. Zmenil rozhodnutie, ktoré bolo urobené narýchlo a od zeleného stola.

Budem ale spokojný až vtedy, ak sa v budúcnosti takýmto nekompetentným rozhodnutiam vyhneme a ministerstvo bude každý dôležitý krok dopredu komunikovať s odbornou verejnosťou a stavovskými organizáciami.

Tento príklad však opäť ukázal dôležitú vec: Len verejný tlak dokáže zastaviť zlé rozhodnutia. Na Slovensku je stále dosť ľudí, ktorí vedia a chcú robiť maximum pre vzdelávanie našich detí. Tí budú za ich lepšie vzdelávanie bojovať až do poslednej chvíle. A my všetci ich v tom musíme podporovať."

Článek k tématu na Aktuálně.cz Slovensko otočilo. Povolí školám používání písma Comenia Script, které vzniklo v Česku

Článek k tématu na DennikN.sk Plavčan ustúpil, deti sa nebudú musieť učiť písaným spojitým písmom

Video a zpráva na sociální síti Facebook


2 komentáře:

CatCatherine25 řekl(a)...

Podle názoru mnoha psychologů není zase tak moc o co stát.

Miroslav Sopko řekl(a)...

Môj článok na túto tému: https://dennikn.sk/blog/kto-chce-zakazat-pisane-pismo/

Okomentovat