14.7.17

Michal Tomeš: Čechy vytočí plavky, ale nízké platy učitelů ne

Několik dní žila Česká republika tím, že si dvě dámy dovolily vzít na koupaliště jiné plavky, než jsou ženy v tuzemsku zvyklé nosit. Občanské rozhořčení bylo velké – na obou stranách barikády se psaly komentáře, emaily, články. Také se točily z etického i profesního hlediska opravdu bizarní reportáže.


Z článku v E15.cz vybíráme:

Česká republika platí své učitele nejhůř z celé Evropy. Ano, člověk, který rozhoduje z velké části o budoucnosti českých dětí, má často horší plat než prodavačka v Lidlu. Nic proti dámám za pultem, ale přece jenom bude jejich dopad na budoucnost České republiky asi menší než v případě lidí, kteří rozhodují o tom, jak kvalitní vzdělání dostanou naši malí občané. Umíte si představit, že by v tak podfinancovaném systému, jakým je naše školství, odváděla většina lidí opravdu kvalitní práci?

1 komentář:

CatCatherine25 řekl(a)...

Pokud jde o platy učitelů,česká veřejnost je průběžně informována o jejich zvyšování, takže si mnoho lidí myslí,že se učitelům přidává každý druhý měsíc a že už pomalu nevědí co s penězi.
Učitelé jsou těmi bláboly o ustavičném zvyšování svých platů tak otrávení, že už raději nikomu ani neříkají kolik vydělávají, protože by jim to stejně nikdo nevěřil. A v tomto podfinacovaném systému odvádí většina našich učitelů kvalitní práci, protože mají zájem na tom, aby naši mladí lidé byli vzdělaní.
S dámami v hábitech to nemá společného nic.

Okomentovat