11.7.17

Michaela Cápová, Tereza Vilímová: ‚Agitace‘ na školách. Zákon ji stranám zakazuje, politici s dětmi ale besedují

Děti a studenti mají nyní klid nejen od školních povinností, ale také od „předvolebních“ debat, které tradičně politici ve školách pořádají. Ačkoliv zákon propagaci politických stran zakazuje, běžně se před volbami debaty s politiky na školách pořádají. Zákon totiž propagaci nevymezuje a podle ministerstva školství je na každém řediteli, jak jeho dodržování ohlídá. Mezi nejaktivnější patří Dominik Feri, který kandiduje do sněmovny za TOP 09, a také předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Z článku v Echo24.cz vybíráme:

Podle ministerstva školství to ale neznamená, že ve školách nesmí vystupovat politici. „Zákaz směřuje na činnost nebo propagaci politické strany či hnutí a nikoliv na zákaz jakékoliv zmínky o politice nebo přítomnosti veřejných orgánů či osob reprezentujících správní nebo samosprávné korporace ve školách,“ vysvětlila pro server Echo24 Klára Bíla z resortu.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Zákon totiž propagaci nevymezuje... je na každém řediteli, jak jeho dodržování ohlídá.

Dost záleží na tom, které strany je příslušný ředitel voličem, jakého je vyznání, ke kterému patří etniku, popřípadě na jeho stáří, movitosti či sexuální orientaci.
A tak někdo není ani vpuštěn, byť je politikem jen málo činným, a spíš se věnuje svojí profesi, a jiný si zkampaňuje svůj byznys, až se hory zazelenají.

Okomentovat