11.7.17

Markéta Hronová: Kariérní řád pro pedagogy nejspíš nebude. Poslancům se do něj už před volbami nechce, bojí se protestních hlasů učitelů

Kariérní řád pro učitele se možná vůbec nedostane na program posledního jednání před sněmovními prázdninami. Hnutí ANO ho nechce podpořit a couvají také lidovci. Přesvědčily je protestní hlasy učitelů. Jak se nakonec k zákonu politici postaví, rozhodne koaliční jednání a debata v poslaneckých klubech.


Z článku v iHNed.cz vybíráme:

Poslanci ANO mají několik bodů, které chtějí od ministra vysvětlit. "Uvidíme, zda bude schopen argumentovat. Minule se účastnil koaliční rady a naše stanovisko zůstalo záporné," reaguje poslankyně ANO Ivana Dobešová, která zároveň vede Střední zemědělskou školu v Benešově.

Jestliže ANO neslíbí, že zákon podpoří, kariérní řád se zřejmě vůbec nedostane na program jednání a spadne pod stůl. "Pokud se na koaliční radě neprokáže, že kariérní řád má šanci projít, nebudeme prosazovat jeho zařazení do programu," říká předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola.


1 komentář:

Jan Hučín řekl(a)...

Vida, že to jde.
Jestli se to podaří, lepší start si Pedagogická komora nemohla přát. Což jí ze srdce přeju.

Okomentovat