Cena franšízové licence se pohybuje v řádu desítek tisíc korun. Čím dál větší boom proto zažívají školní koncepty, které učí jazyk, hudbu, ale i logiku. Kdo přijde s ruštinou, má šanci uspět.
Z článku v iHNed.cz vybíráme:
Průkopníkem tohoto trendu je například franšíza Brick By Brick, která má od loňska první čtyři pobočky a letos chce otevřít dalších pět. Koncepce využívá kostek stavebnice Lego k tomu, aby se dětem od dvou do deseti let přiblížila fyzika, architektura a obecně matematika.Vstupní franšízový poplatek není vysoký − 49 tisíc korun, nicméně zájemce si musí pořídit kvalitní pomůcky, a ty v případě lega nestojí právě málo. Celková investice tak dosáhne zhruba 150 tisíc korun.
Podobným směrem se orientuje i další franšíza Bricks 4 Kidz. Ta má už 180 projektů pro školy, 90 pro školky a 36 vzdělávacích systémů, co se týče robotiky. Hodlá růst tempem dvě až tři franšízy ročně a rozšířit se z Prahy na Moravu. Jejich učební systémy vznikly ve spolupráci s architekty a využívají také kostky lega. Tady však franšízant musí počítat s vyššími náklady: minimální výše investice se pohybuje okolo čtvrt milionu korun.
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
2 komentáře:
No vidíte, kolik stojí kvalitní vzdělávání. Odborníci si nechají zaplatit.
Podobným směrem se orientuje i další franšíza
Zatím to vypadalo, že hitem sezony jsou fitget spinnery, a ono je to zatím 'osvobození zboží od celních a jiných poplatků'.
Okomentovat