14.7.17

Kateřina Perknerová: Analýza: Kariérní řád skončil v koši. Učitelé mají novot plné zuby

Když se bouří železničáři, lékaři nebo popeláři, politici jsou v pozoru. Naštvaní cestující, pacienti a obyvatelé sídlišť mohou pohřbít nejednu volební naději. Reptající učitelé jsou jakýmsi koloritem, který jim nestojí ani za pozdvižené obočí.

Z článku v Deník.cz vybírání:

Exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) si byla jistá, že profesní růst, opřený o zákon a propojený s příplatky, učitelé přivítají. Připomeňme, že druhý atestační stupeň měl být ohodnocen příplatkem ve výši 2000 korun, postup do třetího po sedmi letech až 5000 korunami. Uvádějící učitel by dostal 3000 korun měsíčně navíc. Valachová se opírala o názor odborů a školských asociací.

Jenže ne každý kantor je odborář nebo aktivní účastník debat o chystané legislativě. Zato každý ví, co obnáší čas strávený mimo třídu, kolik zbytečných papírů, neustále předělávaných metodik, žádostí atd. Teď by k tomu měla přibýt ještě portfolia… Ředitelé jsou druhem na vymření, protože o řízení pedagogické práce už se jim ani nesní. Jsou z nich jen byrokrati a správci budov.


Žádné komentáře:

Okomentovat