13.7.17

Jana Čermáková: Poslanci smetli kariérní řád učitelů ze stolu, jasné ano řekla jen ČSSD

Kariérní řád učitelů, který měl podle ministerstva školství profesi zatraktivnit, u poslanců ztroskotal. Sněmovna ve středu nepřijala svou ani senátní verzi novely o pedagogických pracovnících, jež by řád zavedla. Legislativní cesta předlohy tím skončila.

Z článku v iROZHLAS.cz vybíráme:

Od podpory kariérního řádu ale odstoupilo vládní hnutí ANO, jak potvrdila jeho poslankyně Ivana Dobešová i následné hlasování. "Kariérní řád není to, co ministerstvo říká, že je," uvedla. Zákon podle poslankyně učitele "žene klackem do ráje, který ale nechtějí". Poukázala přitom na protestní petici namířenou proti oběma verzím, kterou podepsalo přes 21 600 učitelů.

„Ten kariérní řád byl v podstatě špatný a my uděláme všechno pro to, aby se připravila alternativní verze, která může být hotova třeba za rok za dva. Peníze navíc nemusí řešit samostatný zákon, ale může jako dosud na to stačit nařízení vlády,“ řekl Radiožurnálu Janek Wagner z Pedagogické komory, iniciativy, která za petici stojí.

3 komentáře:

V. řekl(a)...

Takze napr. tech 508 milionu na rozjezd karieristickeho neradu lze z NIDV presunout do skol, tedy opravdu pro rozvoj skolstvi.

Nicka Pytlik řekl(a)...

508 milionu na rozjezd karieristickeho neradu

Utřeli, a teď se budou mstít a na učitelích hojit.

Fanda Moudry řekl(a)...

Za Rakouska to byl A.Bach, nyní nám "negramotným póvlem" vyhrožuje vlastní ministerstvo.

Okomentovat