1.6.17

Vznikla nová politická strana zaměřená na vzdělávání

Politická strana s názvem “5 % pro vzdělávání” nasbírala potřebný počet podpisů pro registraci. Strana se zaměřuje na vzdělávací politiku a usiluje o zkvalitnění školství, posílení prestiže pegagožek a pegagogů a přilákání zahraničních odborníků. Chystá se oslovit především rodiče, učitele a studenty. Zakladatelem je Kryštof Kozák, vysokoškolský učitel. Od května startuje otevřenou kampaň na platformě Hithit.


Nová strana “5 % pro vzdělávání” nasbírala potřebných 1000 podpisů a byla úspěšně registrována na Ministerstvu vnitra.

Cílem strany je prosadit vzdělávání jako prioritu státu. Zavedené politické strany sice o vzdělávání často mluví, ale ve skutečnosti mu nevěnují dostatečnou pozornost. 5 % pro vzdělávání chce nabídnout alternativu pro voliče, kterým dosavadní politický přístup ke školství a vzdělanosti přijde nedostatečný. Mezi hlavní programové body patří navýšení platů učitelů, zkvalitnění jejich vzdělávání, zlepšení dostupnosti škol a školek či programy pro přilákání zahraničních odborníků.

“Budoucnost České republiky vidíme v kreativní a inovativní ekonomice plné kvalitně vzdělaných lidí, nikoli v montovnách a skladištích. Prvním krokem k naplnění této vize je zvýšení prestiže pedagogů a důsledné podpoře vědy a vzdělávání,” říká zakladatel strany Kryštof Kozák.

Strana 5 % pro vzdělávání se zaměřuje především na rodiče, pedagogy a studenty. Otevřená je všem, kterým záleží na vzdělávání a chtějí v Parlamentu ČR poslance, jejichž hlavním posláním bude zlepšovat české školství. “5 %” v názvu strany vyjadřuje přesvědčení, že se v České republice najde alespoň pět procent voličů, kteří považují vzdělávání za důležité.

“Naše strana stojí na přesvědčení o významu vzdělávání. Nemáme za sebou žádnou finanční skupinu nebo kariérní politiky a ani o jejich podporu neusilujeme. Chceme vést objektivní a smysluplnou diskusi a zapojit všechny, kterým vadí populismus a manipulace,” vysvětluje členka přípravného výboru Táňa Jírová.

Žádné komentáře:

Okomentovat