19.6.17

Stovky dětí se učí doma aneb Proč rodiče volí individuální výuku

Sára nastoupila do „školy“, učit se s ní začala i mladší Bára. „Projížděly jsme učebnice, pracovní sešity a dělaly jedno cvičení po druhém,“popisuje Veronika. Tento systém ale brzy u obou dívek narazil. Více je bavilo seznamovat se s učební látkou právě v muzeích. Kapitol v učebnici se striktně Veronika nedržela. Nikdo ji k tomu ani nenutil. Věděla jen, co by za daný školní rok v daném ročníku měla jedna a pak i druhá školačka umět podle rámcového vzdělávacího programu. „Holky hodně bavily projekty. Když jsme třeba probíraly podnebná pásma, velmi je bavil severní pól. Hrály jsme divadlo, Dobytí severního pólu, pouštěly jsme si videa, kdy a jak byl dobytý. Děti pak o tom musely napsat příběh, takže si i zkoušely různé útvary,“ jmenuje Vieweghová.


Celý článek v Lidových novinách
1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Stovky dětí se učí doma...

Výborně! Chtělo by se zvolat. Lépe by bylo tisíce a desetitisíce. Návrat ke kořenům. Děti se doma mnohému učili bezděčně, a tedy i přirozeně. Kterak pole zorat, osít a úrodu sklid. Když dítka ve škole života něco zanedbala bídu s nouzí třela, ačkoli i do úmoru dřela.
Ten text je ale v originálním zdroji takový nějaký neuspořádaný. Jakoby občas nějaký ten textový řetězec chyběl, či co. Pytlici byli uneseni zejména pojetím realizace projektu o podnebných pásmech. Divadlo, videa a převyprávění. Ještě to chtělo vytvořit webovou stránku s grafem návštěvnosti některého z pólů.

Hodnocení navrhuje přímo ten, kdo přijímá zodpovědnost za jejich výuku, nejčastěji rodič. Podívá se na školní metodik a společně se nějak dohodnou, dodává Žežulová

Jak signifikantní!
Podstata alternativního vzdělávání v jeho krystalické podobě. Tak nějak se dohodnou...

Okomentovat