16.6.17

Novinky.cz: Situace na průmyslovce Na Třebešíně se po roce neuklidnila, učitelé odcházejí

Ani více než rok po šikaně učitelky od žáků pražské Střední průmyslové školy Na Třebešíně se tamní situace neuklidnila. Ředitel Luboš Bauer po roce ve funkci řeší problémy s pedagogickým sborem, jehož část si stěžuje na nevhodné metody vedení. Celkem 15 učitelů, tedy zhruba třetina učitelského sboru, školu opustí.


Celý článek na Novinky.cz

2 komentáře:

m vanek řekl(a)...

Nic překvapivého. Podobná situace je na většině negymnaziálních středních škol. Pokles žáků, úbytek peněz pro školu a z toho plyne propouštění. Tlak na učitele, aby žákům lezli do zadku. 7 žáků = jeden úvazek. Takže škola musí lákat žáky a každého žáka hýčkat. I toho, co si to nezaslouží. Takže učitelé pouští žáky do vyšších ročníků a pak jsou buzerrováni jakto že tito žáci neudělají státní maturitu či závěrečné zkoušky. Špatná reklama v médiích proces spustila i na vyhlášené průmyslovce. Pak stačí aktivní nový ředitel či zásahy laiků(politiků) z venčí a katastrofa je dokonána. Rozumní učitelé nečekají a odcházejí. Jen mě zajímá, jak omladí sbor. Kdo z mladých půjde učit na učiliště či na takovou školu s takovou pověstí. Staří kantoři odejdou během pár let do penze a můžeme to zavřít. Rvou se sice peníze do pomůcek a budov, ale na lidi se kašle.
Je to všude stejné. Odborné školství jde pod kytičky. Nezadržitelně. Proto všichni vzhlíží k německu a k výuce ve firmách. Doufají, že problém hodí na firmy. Školy eliminují a firmy to zajistí. Jenže těch žáků, které firmy vyškolí bude jen malé procento(ty nejšikovnější, které si vyberou). Řemeslníci budou vzdělávat především své nástupce(hlavně z rodiny) a nebudou si vychovávat konkurenci, to by byli blbí. Zbytek žáků, ti slabí, znevýhodnění a nezvladatelní budou stálým problémem. Který se bude prohlubovat a zvětšovat. Místo, aby ve škole získali aspoň nějaké pracovní návyky a možná někde našli nenáročnou práci, budou nevzdělaní, na podpoře a demonstrovat a podpalovat auta.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tlak na učitele, aby žákům lezli do zadku.

Někde, že jich je málo, jinde, že jsou výsadní.

Okomentovat