16.6.17

NIDV: Mladí programátoři poměří síly na FIMce

Jednou ze čtrnácti soutěží, které v tomto roce garantuje Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) a organizačně zajišťuje jeho oddělení Talentcentrum, je akce určená žákům základních a středních škol s názvem Soutěž v programování. Letošní 31. ročník proběhne ve dnech 23.-25. 6. 2017 ve spolupráci s Fakultou informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Záštitu nad soutěží převzali hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, primátor statutárního města Hradec Králové Zdeněk Fink a děkan Fakulty informatiky a managementu Josef Hynek.

Soutěž v krajském i ústředním kole probíhá v následujících kategoriích:
  • Programování mládež – určena pro žáky středních škol
  • Programování žáci – určena pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií
  • Programování mikrořadičů – určena jak pro žáky základních škol, tak i pro žáky středních škol
  • Aplikační software – tvorba webu – určena pro žáky středních škol, ale mohou v ní soutěžit i žáci mladší
Soutěžící jsou do ústředního kola vybíráni na základě svých výsledků v krajských kolech. Letošního ročníku se zúčastní 85 žáků základních a středních škol z celé ČR.

Cílem soutěže je prohloubit znalosti v programování, zdokonalit používání softwaru u žáků základních a středních škol a zvýšit zájem o výpočetní techniku i technické obory. Soutěžící mají za úkol naprogramovat zadanou úlohu v časovém limitu v některém z programovacích jazyků. Záleží na soutěžícím, jaký programovací jazyk si vybere.

Hlavním partnerem soutěže je firma UNICORN, dalšími sponzory pak firmy CADWare, RED HAT, nakladatelství a vydavatelství GRADA a nakladatelství IDG.

Více o soutěži na webu http://talentovani.cz/aktualni-rocnik-sp a na https://www.uhk.cz/cs-CZ/FIM/Novinky/Mladi-programatori-pomeri-sily-na-FIMce.

Žádné komentáře:

Okomentovat