14.6.17

Moravská galerie v Brně: on-line katalog

Moravská galerie v Brně je výjimečná šíří svého záběru. Jako jediné muzeum umění v České republice se zabývá výtvarnou kulturou zcela komplexně. Pracuje jak s volným uměním, tedy malbou, kresbou, grafikou a plastikou od nejstaršího období po současnost, tak s fotografií, užitým uměním, grafickým designem a architekturou. Moravská galerie v Brně je druhým největším muzeem umění v České republice. Prostřednictvím on-line katalogu prezentuje Moravská galerie v Brně veřejnosti své sbírky obsahující téměř 200 tisíc uměleckých předmětů nejrůznějšího charakteru. Zařazuje se tak po bok světových galerií a muzeí, které poskytují on-line veřejnosti informace o svých sbírkách umění, jež schraňují.

Vybírat z on-line katalogu lze dle autora, techniky, výtvarného žánru, materiálu, námětu a také místa vzniku:


Katalog zpřístupňuje základní obrazovou dokumentaci sbírkových předmětů spravovaných Moravskou galerií v Brně. Uživatel může obrazovou dokumentaci dále užívat pro badatelské účely, vlastní účely, studijní práce (s citačním odkazem na zdroj). Pro jakékoliv další užití, zejména publikačního a komerčního charakteru, je nutné kontaktovat Moravskou galerii.


Katalog sbírek Moravské galerie byl vytvořen s podporou Ministerstva kultury České republiky
a ve spolupráci se specialisty z lab.SNG. Katalog sbírek využívá zdrojový kód Webu umenia – open source projektu Slovenské národní galérie.


Žádné komentáře:

Okomentovat