19.6.17

Markéta Hronová: Učit přestal kvůli nízkému platu. Teď ale bojuje proti kariérnímu řádu, který slibuje učitelům přidat

Když Senát neschválil kariérní řád, svůj podíl na tom měla i výzva k zamítnutí zákona od Radka Sárköziho ze vznikající Pedagogické komory. Jako bývalý učitel, dnes lektor a koordinátor školních vzdělávacích plánů, bojuje proti novince, která má určit standard učitele a příplatky jej motivovat k lepším výkonům. Podle Sárköziho nový systém zvýší administrativu a většině učitelů lepší plat nepřinese.

Celý článek v iHNed.cz

6 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...

"Učit přestal kvůli nízkému platu. Teď ale bojuje proti kariérnímu řádu, který slibuje učitelům přidat"

Naprosto nechutný výpad proti panu Radkovi, protože o tom, zda přestal učit jen kvůli nízkému platu, může autorka článku jen spekulovat. A navíc, kariérní řád s přidáváním učitelům nemá zase až tak moc společného, vždyť začínajícím právě naopak ubere. V kariérním řádu jde spíš o jisté přerozdělení peněz. Přidat by se mělo učitelům napřed hlavně do tarifů, to určitě žádný kariérní řád nevyřeší, natožpak, aby to vyřešila tato v současnosti navrhovaná a doslova zprzněná podoba.

Radek Sárközi řekl(a)...

Řekl jsem, že by mě plat učitele neuživil, proto jsem začal dělat už první rok, kdy jsem nastoupil do školy, kromě učení souběžně další věci - učebnice, cédéčka, on-line kurzy, weby, lektorovat školení, psát články - ale vždy šlo o materiály pro učitele nebo žáky. :-)

Ygrain řekl(a)...

No prostě: jste podezřelý živel, který neměl na to, aby zůstal za katedrou, a teď chudákům těžce pracujícím učitelům nepřejete ani ten mizerný obolus, co měli dostat přidáno :P

Nicka Pytlik řekl(a)...

Redaktorka Hronová se začala živit psaním statí zajména proto, že na gymnáziu měla nazanedbatelné problémy se vstřebáváním i těch základních matematických operací.
Problematika vzdělávání je poměrně dobře uchopitelná i pro tyto lidi, neboť odborníci na vzdělání, konzultanti a auditoři jsou uhněteni z podobného těsta. Stačí od nich pochytit pár bezobsažných frází o výchově nevýchovou, Finsku, autonomii a alternativách z předminulého století. Výživný koktejl s bohatou pěnou se z toho dá ukvedlat i čtyřikrát za pracovní směnu.

Ygrain řekl(a)...

"Redaktorka Hronová se začala živit psaním statí zajména proto, že na gymnáziu měla nazanedbatelné problémy se vstřebáváním i těch základních matematických operací."

Tohle je fakt, nebo parodujete její novinařinu?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tohle je fakt, nebo parodujete její novinařinu?

Kvalifikovaný odhad na základě zevšeobecnění osobní zkušenosti běžného pytlika.
Jako parodii na novinářské řemeslo lze takový článek vnímat s vysokou mírou určitosti.

Okomentovat