1.6.17

Jiří Zajíček: Byla Valachová dobrá ministryně? ANO

Valachová velmi rychle pochopila, jak je dobré znát kvalifikované názory z terénu. I přes řadu vypjatých situací a emotivních vystoupení dokázala vždy přijít zpět k jednacímu stolu a vyslechnout i ty nejkritičtější názory. Nejednou si nechala vysvětlit požadavky učitelů a souhlasila s nimi.


Z článku v iHNed.cz vybíráme:

Některá rozhodnutí sice učinila i přes názor odborné veřejnosti, ale dokázala to říct zcela otevřeně. Vždy přicházela na jednání s tím, že chce najít to nejlepší pro resort. Její odchod od rozdělané práce v nejméně vhodnou dobu asi není nejšťastnější, nicméně její rozhodnutí je třeba respektovat a věřit, že se změnou ministra bude zachována kontinuita připravovaných změn a slibovaný růst mezd pracovníků ve školství.

Připojujeme pro srovnání názor Jiřího, Kuhna, expředsedy Asociace ředitelů gymnázií ČR, z ankety v E15.cz:

Po neslavném odchodu ministra Chládka jsem si nedovedl představit, že by mohlo školství potkat ještě něco horšího. To, co následovalo po nástupu paní Valachové, jsem nečekal ani ve snu. Přeci jen na totální negaci práce předchůdců jsme byli zvyklí vždy, když ministra z jedné strany střídal ministr z druhé strany. Pravo-levé kotrmelce s negativním dopadem na školy, učitele i žáky jsme se naučili vybalancovávat a díky tomu, že šlo o očekávané otřesy, byli jsme na ně připraveni. Ničivé tsunami Valachové jsme však nečekali a i přes postupně konsolidovanou obranu jsme namísto zprvu očekávané konstruktivní spolupráce ve většině následujících střetů podlehli. Nebyli jsme připraveni na manipulativní techniky, překrucování skutečností, neplnění dohod, účelovou argumentaci, monolog prezentovaný jako diskusi ani na diktát vydávaný za dohodu či „alternativní pravdu“ a to vše skryté za milým úsměvem, promyšleně nataženou vstřícnou rukou a brilantním PR.


2 komentáře:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Vybarvuje se nejenom Dobšík, ale i Zajíček. Dobré vědět.

V. řekl(a)...

Částečně se dá souhlasit s jedinou větou: nicméně její rozhodnutí (rezignovat) je třeba respektovat.
Já bych akorát slůvko respektovat nahradil slovem urychlit

Okomentovat