10.6.17

Český rozhlas Dvojka: Počítače mají devastující vliv na mozek a inteligenci dětí, varuje neurolog

Rodiče, odhánějte děti a adolescenty od počítačů a tabletů! Zhoršují jim školní výsledky a snižují IQ. Významný neurolog Martin Stránský tvrdí, že moderní technologie a sociální sítě mění lidem mozek k horšímu.
Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu

Poznámka redakce: K výrokům Martina Stránského jsme stejně jako k výrokům Manfreda Spitzera velmi skeptičtí. Oba pánové opomíjejí to, že například herní konzole do domácností doslova vtrhly již v druhé polovině 70. let minulého století a od přelomu 70. a 80. let byly domácí počítače běžné. Například od roku 1982 se v Německu prodaly tři miliony 8bitových domácích počítačů Commodorů 64. Tvrzení Martina Stránského: „Mozek se učí převážně přes porovnání a učí se líp prostřednictvím diskuse. Obrazovka nic takového nenabízí.“ je vysloveně úsměvné...

4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

moderní technologie a sociální sítě mění lidem mozek k horšímu

Ve Finsku určitě ne!

Jana Karvaiová řekl(a)...

Mohl by to někdo vysvětli Strategistům?

Oldis řekl(a)...

konzole vtrhly v 70 letech, ale konzole jsou jednoucelove, clovek si zahraje pul hodiny hodinu a jde delat neco jineho, na pc se da bejt nonstop celi den, hrat, komunikovat, cist si, hledat, poslouchat.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici by se někdy rádi dozvěděli, co mělo až tak devastující vliv na mozek a inteligenci dnešních čtyřicátníků, padesátníků a šedesátníků. Pitomců nepřeberně.

Okomentovat