15.6.17

Bohumil Kartous: Vyhladovělá vzdělávací herka

Česká republika se chová naprosto iracionálně. Podle dat OECD představuje roční investice veřejných prostředků do vzdělávání v této zemi 3,4 procenta hrubého domácího produktu. Průměr v OECD je téměř pět procent.

Skandinávské země se v průměru pohybují okolo 6,5 procenta. To jsou zdánlivě malá procenta, ve skutečnosti však desítky miliard korun, které chybějí Česku k tomu, aby se vymanilo z pozice ekonomického i společenského satelitu na orbitu vyspělé Evropy. Aby vůbec mohla mít takovou ambici.


Celý článek v Lidových novinách/EDUin.cz

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

nová generace vzdělaných rodičů prostě odmítá „krmit“ své děti vzdělávací kližkou z té podvyživené herky a raději utíkají do vlastních škol

Ale kdežpak! Podvyživenost herky se dětí netýká. Leda by to byla vyprahlost duchovní. Ta ovšem ty nově vzdělané rodiče až tak nezajímá. Jde tu o úklid dětiček do peřinky sladké svobody nicnedělání daleko od inkluzivního lomozu.
To ale odborníci na vzdělání, konzultanti a auditoří neslyší, protože rachtají těmi svými finskými kafemlejnky do úmoru.

Ten trend je hrubě přeceňovaný a mediální pozornost, byť zasloužená, z něj dělá typické simulakrum, mediální konstrukt vzdálený od skutečnosti.

Vyloženě výrazivová perla. 'typické simulakrum, mediální konstrukt'
Jakože vodník láteří, že je všechno vůkol zelené. Což takhle pozřít do zrcadla?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

A že mu to trvalo.

Okomentovat