13.6.17

Aktuálně.TV: Cermat manipuluje výsledky státních maturit a dělá si, co chce, chybí veřejná kontrola, říká Botlík

Ukázalo se, že kdyby Cermat neudělal změny v hodnocení státní maturity, propadlo by letos o 2300–2500 studentů víc. Výsledek byl tak špatný, že ministerstvo mělo strach, že by to neobhájilo politicky, tvrdí Oldřich Botlík z iniciativy Maturitní data – odtajněno. Dodává, že státní maturita byla koncipována jako objektivní, srovnatelná a spravedlivá, protože rozhoduje o životech tisíců lidí. Objektivní státní maturita podle něho v rukou Cermatu rozhodně není. Chybí jí především veřejná kontrola a jasná pravidla hodnocení. Dobří učitelé se podle jeho názoru do přípravy státních maturit nezapojují.

2 komentáře:

krtek řekl(a)...

Masochisticky jsem video zhlédl. A teď už vím: "Dobrý učitel je ten, kdo nespolupracuje s Cermatem, špatní spolupracují. Maturita je zbytečná, když už něco, tak připouštěcí zkoušku." Pan Botlík je expert na vše, protože tomu obětoval dva roky a z dat, která mu Cermat nechtěl dát, to všechno vyčetl. Jak se říkalo ve zprávách Novy: a ještě borec nakonec.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Borec na konec zpravidla střihne parádní nůžky, estráda končí a diváci přepínají na jiný kanál. To je ovšem dost podstatný rozdíl oproti tomuhle kabaretnímu kafemlejnku.

Okomentovat