27.5.17

Tomáš Roud: Otevřený dopis premiérovi ČR ohledně ministerstva školství

Z otevřeného dopisu vybíráme: Prosím Vás, nejmenujte ministrem školství pana Štecha, člověka, který prohlásil, na otázku, co když dítě nechce do školy, cituji: “No ježišmarja, tak ho trošku seřvu. Dítě nemá co si říkat! Čtyřleté dítě si nemá co určovat a rozhodovat o tom, jestli někam bude takhle chodit nebo nebude.”


Vážený pane premiére,

v posledních letech dochází v českém školství k většímu a většímu potlačování svobod dětí.

Já, jako voják, jsem přísahal bránit Českou republiku proti vnějšímu napadení, avšak jako občan a otec 4 dětí neumím bránit svobodu našich dětí jinak, než apelováním na vás,

abyste jmenoval do pozice ministra školství člověka, který bude ochraňovat to nejcennější, co v naší zemi máme a tím jsou naše děti.

Prosím Vás, nejmenujte ministrem školství pana Štecha, člověka, který prohlásil, na otázku, co když dítě nechce do školy, cituji:

“No ježišmarja, tak ho trošku seřvu. Dítě nemá co si říkat! Čtyřleté dítě si nemá co určovat a rozhodovat o tom, jestli někam bude takhle chodit nebo nebude.”

V době, kdy ústavní soud rozhoduje při rozvodech, že musí být brán zřetel na přání dětí, proč bychom měli na naše děti řvát?

Je opravdu řvaní na děti doporučený výchovný nástroj 3. tisíciletí?

S úctou

nrtm. Bc. Tomáš Roud


Zdroj: Roud.cz

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

musí být brán zřetel na přání dětí, proč bychom měli na naše děti řvát?

Pytlici nechtějí promlouvat za kohokoli, tím spíše za budoucího ministra školství, natož jej nějak ochraňovat či omlouvat, ale troufají si tvrdit, že žádný ministr nemá dostatečné páky na to, aby určoval, jak mají rodiče jednat se svými dětmi.
To si každý určí a dokoná sám o své vůli. Někdo na dítě v případě jeho rozmaru zahartusí, někdo s ním problém projednává až do oběda. Podle situace, nátury a času.
V každém případě je současný marietereziánský výklad povinnosti školní docházky v dnešní překotně měnící se době nových výzev už dávno překonaný. To jen do práce se musí pořád ještě a také nesmyslně pravidelně docházet. I když dá se to i jinak.
Nezbývá, než zrušit povinnou školní docházku, nebo se nám dítka z té přemíry nesvobody sesypou šmahem. Ostatně, nač na dítě křičet... stačí najít nějakou vhodnou soukromou školní alternativu. A možná budetete řešit problém, jak jej dostat domů na večeři.

krtek řekl(a)...

Správnej článek. Navrhuji postupovat ve stejném gardu proti dalším ministrům - na každého se něco najde a žádný ministr je lepší než nějaký.
A ten pán je sympaťák. Mohl bych začít učit ve tmě a tichu. Takové rozjímání nad chápáním binomické věty... Já se zatím omezil jen na to, že říkám žákům, když nemůžou usnout, ať si počítají mocniny 2 nebo 3.

Unknown řekl(a)...

Vždyť je tam jen na prázdniny, tak raději ať na nic nesahá nebo se to vše rozloží úplně.

Okomentovat