29.5.17

Roman Král: Kamarádi, zavádíme změny!

Za sebe říkám jednoznačné ano! Ministryně Valachová přišla s tématy, které školství zatraceně trápí – inkluze, způsob financování, kariérní řád. Jeden nápad lepší než druhý, a to říkám bez ironie. Zdá se však, že to tnutí do živého masa českého školství provází stará nemoc – neumíme zavádět změny.

K čemu je dobré, že máme na všech úrovních nadšence, když jim nedáme dostatečnou podporu, aby přetavili své snažení na úroveň systému? Jsme hloupí, naivní anebo ve skutečnosti naše reprezentace celý proces dlouhá léta bojkotuje?

Celý článek na Kral-blog.eduin.cz

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Nadšenci přišli s Bílou knihou, rámcovými vzdělávacími programy, procházeli (v lepším případě) jako konzultanti různými poradními orgány.

Nadšenci procházejí jako konzultanti různými poradními orgány? Jakože odborníci na vzdělání?
To jsou věci.
Pytlici si vždycky mysleli, že nadšenci především učí. Vzdělávají a vychovávají děti a mládež.
Konzultanti jsou placeni za chození do televize na rozhodně zasvěcená vyhlašování vizí dříve o zkompetentněnosti, dnes o zkonkurenceschopněnosti, a za psaní článků, v nichž bezesporu nadšeně popisují, jak by se ta učitelská práce měla dělat. Vymyslí si nějaké nosné téma, namátkou biflování, motivace, hodnocení..., a poukáží na nedostatky, jimiž jsou školy zavaleny, a pak nevědomé učitelské veřejnosti prozradí, jak ty problémy řešit v té dnešní překotně se měnící době. Čímž jedním vrzem nenápadně naznačí, že bez nich by se to vzdělávání tedy určitě neobešlo.
Změny, změny, změny. Dílny zrušíme jako přežitek, a pak je zase zavedeme jako výdobytek.
Hlavně ať se na to dají čerpat nějaké ty dotační penízky. O to běží především.

Okomentovat