31.5.17

Projekt Implementace kariérního systému učitelů

Projekt pilotně ověří procesy kariérního systému učitelů (KS) a jeho kompletní uvedení do praxe. Zajistí odbornou přípravu personálu pro administraci KS, učitelů a ředitelů. Realizuje pilotáž a implementaci sítě metodických kabinetů s cílem zajistit koordinovaný rozvoj oborových didaktik. Pilotně ověří transformaci systému DVPP ve vazbě na KS s důrazem na zajištění kvality systému DVPP. Součástí budou aktivity zajišťující komplexní evaluaci všech procesů implementace KS, PR a IT podpora.
8 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Už je to tady!
S projekty, které se budou vztahovat ke kariernímu řádu, se roztrhne pytel.
A fondíky se budou čerpat jedna radost. Kolikrát si pytlici říkají, co bylo vlastně pravou příčinou zavádění karierního řádu, inkluze, kurikulární reformy...

Tomáš Barták řekl(a)...

Proč "pilotně" neověřili inkluzi - společné vzdělávání? To protlačili, aniž by přemýšleli. Je to asi proto, že by zjistili, že je to drahé a hlavně nefunkční.

A na IMKA se někdo pěkně nabalí.

Opravdu je ve školství málo peněz? Nebo se vyhazují za nesmysly?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Opravdu je ve školství málo peněz? Nebo se vyhazují za nesmysly?

Ve školství JE málo peněz a vyhazují se za nesmysly.
Jedná se tu o konjunkci obou výroků, a ne o jejich exkluzivní disjunkci.

CatCatherine25 řekl(a)...

Co na této vymyšlenosti chce MŠMT ověřovat a posléze složitě implantovat?
Pokud by tento nesmysl byl i proti velmi důraznému nesouhlasu učitelů nezvratně schválen, stačilo ho rozeslat do škol a školy by si podle jeho parametrů upravily své tabulky. Na to by stačila i paní účetní.

Fanda Moudry řekl(a)...

Na toto "ověřování" je dozajista vypsán nějaký projekt k čerpání EU peněz. To je přece dneska priorita. Ostatně i do KŘ bylo už nalito tolik, že by se celkem slušně zvedly učitelské platy.

Eva Adamová řekl(a)...

A největší průšvih je, že na návrh kariérního řádu proběhl projekt už v minulém programovém období (2007-2013). Vyvalila se v něm hromada peněz, aniž by se z tohoto návrhu něco smysluplného přeneslo do návrhu současného, který se nyní bude pilotně ověřovat.

Tomáš Barták řekl(a)...

Opravdu jde o kšeft pro někoho. Bohužel.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Opravdu jde o kšeft

Opravdu. Pytlici si už dávno přestali lámat hlavou otázkou, o co jiného by tu mělo jít. Jde jen o ten kšeft. Zkompetentňování a posléze zkonkurenceschopňování dětí a mládeže jsou jen záminkou, jak se přisát na dojné školské rozpočty a dotace. Nakonec ve sportu to není o moc lepší, že?
Vždycky se vymyslí systém natolik komplikovaný, aby se všechna ta školení, kurzy a semináře jevila jako oprávněná. Kolik jen kampaní se vyhlásilo. Až se počerpalo, všechno utichlo, aby vzniklo místo zase pro jiné kampaně. SIPVZ, výukové programy, digitální technologie a učební materiály, kurikulární reforma, konkurenceschopnost, všechny možné výchovy, státní maturity, inkluze, karierní řád...
Kolik jen kompetenci se rozklíčovalo, švédských stolů pojedlo, propagačních materiálů rozdalo, hodin prodiskutovalo a webových portálů oživilo. Kolik jen miliard na to padlo. A výsledek? Zdání o vzdělávací péči. Nakonec rodiče zčerstva k alternativám utíkají, a ještě si rádi připlatí. Kolikrát stačí kus lesa a pár týpí v něm.

Okomentovat