10.5.17

PRÁVO: Nahradit Valachovou by mohl její náměstek Štech

V hledáčku premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se už Štech coby možný ministr školství objevil, a to v létě roku 2015 po rezignaci Marcela Chládka (tehdy ČSSD). Nakonec však Sobotka upřednostnil Valachovou. Štech byl nakonec na ministerstvo nominován sociální demokracií na pozici politického náměstka. Nyní v jeho prospěch hraje i fakt, že je dobře obeznámen s veškerou agendou ministerstva, na niž by byl schopen navázat. „Na těch pět měsíců je třeba tam mít člověka se znalostí dosavadních kroků a dotáhnout rozdělanou práci do konce. Budu-li osloven premiérem, tak o tom budu uvažovat,“ řekl Právu Štech. Podle jeho slov se však na něj zatím nikdo neobrátil.

Celý článek na Novinky.cz

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Snad se ta výměna obejde bez nějakých vzdělávacích turbulencí.
A bez masivního nástupu odborníků na vzdělání, konzultantů a auditorů.

mirek vaněk řekl(a)...

No Štech by nemusel být špatná volba. Má o vzdělávání ponětí a nepodléhá demagogiím. Hlavně ne ministerského dlouhosloužícího spokojeného ministerského úředníka.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Nemalou nadějí vidí pytlici v tom, že Stanislav Štech je pedagog, učitel učitelů, a ještě skrzevá psychologii k tomu. Pokud se nebude za těch pár měsíců chtít mocí mermo zapsat zlatým písmem do dějin vzdělávání v zemích Koruny české, mohli bychom to další etapy reformního běsnění doklepat celkem v klidu.

Okomentovat