15.5.17

Petr Chaluš: Končí ministryně s emocemi

Tak nám rezignovala ministryně. Na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ji, jak tvrdí média, dostihl stav poslední oblasti jmenované v názvu této instituce, tedy stav správy sportu. Nebo byla odsunuta jako figurka ve hře okolo vládní krize? Obě varianty jsou pravděpodobné. Co se v období působení Kateřiny Valachové ve funkci ministryně povedlo a co se povedlo méně? A jak to dopadne s její hlavní iniciativou, tedy s inkluzivním vzděláváním?


Celý článek na v Deníku Referendum

4 komentáře:

CatCatherine25 řekl(a)...

Paní ministryně byla zřejmě jen nastrčená figurka určená k likvidaci speciálního a potažmo i ostatního veřejného školství. Tzv. inkluze byla a dosud je nejhanebnější reformou v jeho dějinách. Největší pokrytectví celé té akce spočívá v tom, že se tváří jako mimořádná péče o blaho dětí s postižením.
Žádný soudný člověk nemůže pochybovat o tom, že šlo o velké peníze získané nepoctivou cestou na úkor těch nejslabších a nejbezbrannějších dětí a jejich rodičů.
Kdo se z toho jednou bude zodpovídat a kdo to napraví?

V. řekl(a)...

Plny souhlas. A inkluze zdaleka neni jediny hanebny cin teto aktivisticke loutky...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Inkluze se po odchodu ministryně může stát pro školy postupně jen formalitou a vyčnívající děti mohou nenápadně začít z hlavního proudu vypadávat.

Aja jaja jaj...
Cokoli je postaveno na základech civilizované společnosti, nemůže ve svoji životaschopnosti stát nebo padat s osobou kohokoli. Tedy je-li to doopravdy zásadní.
Pokud by to mělo být jen takové zpolitizované čeření hladinky rybníka, pak nechť to vezme čert.
Nakonec, zkompetentňování dětí má být zásadně svázáno především s náhledem jejich rodičů. Ti jsou, tedy měli by být hybateli pokroku a kvality. Ti rozhodují o tom, kde a jak budou jejich děti zkonkurenceschopňovány. Jinak je budou muset živit sami.
Pytliky by docela zajímalo, jak se z inkluze může stát 'jen formalita'. Jakože dítě je začleněno do hlavního vzdělávacího proudu jen formálně? To znamená, že je v nějaké škole zapsáno, ale docházi jinam? Nebo co...

CatCatherine25 řekl(a)...

Setkala jsem se s tím, že některé projekty mají stanovenou dobu "udržitelnosti", která bývá obvykle nejméně 5 let. Ale nechce se mi věřit, že by tato zásadní závažná reforma školství byla byla stanovena na dobu určitou.Bylo by to vůbec možné?

Okomentovat