22.5.17

MŠMT: Vláda schválila na kariérní systém pro letošek 404 milionů

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes na vládě vyjednala 404 milionů korun na finanční dopady zabezpečení kariérního systému pedagogických pracovníků pro letošní rok. Finance vláda uvolní ze své rozpočtové rezervy.

Peníze budou určeny například na příplatky pro uvádějící učitele během adaptačního období, zvýšení ohodnocení třídních učitelů všech škol, příplatky pro výchovné poradce či financování odpočtu hodin pro metodiky prevence.

„Pro naše děti chci ty nejlepší učitelky a učitele. Věřím, že peníze, které se mi podařilo na vládě prosadit, pomohou od 1. září zlepšit podmínky pro náročnou práci našich pedagogů,“ říká ministryně Valachová s tím, že finance by kromě obnovení profesní podpory učitelů měly pomoci také při řešení šikany.

Novelu zákona o pedagogických pracovnících, která kariérní řád učitelů zavádí, schválili poslanci letos 7. dubna.

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Peníze budou určeny například na příplatky pro uvádějící učitele během adaptačního období, zvýšení ohodnocení třídních učitelů všech škol, příplatky pro výchovné poradce či financování odpočtu hodin pro metodiky prevence.

A neziskovým organizacím, karierním školitelům a lektorům, či institucím státní správy ve školství nic? Doopravdy nic?

Eva Adamová řekl(a)...

Nemějte obavy, že přijdou zkrátka, pro ty jsou nachystané pěkné sumičky z evropských dotací.

Nicka Pytlik řekl(a)...

No proto! V pytlicích úplně hrklo, že by se nepamatovalo na všechny zasloužilce.
Kdyby někomu z kormidelníků českého vzdělávání sešlo na pevném postoji pytliků, pak by se dozvěděli, že pytlici horují pro to, aby všichni učitelé alternativních škol byli automaticky zařazeni do třetího kariérního stupně s úvazkem do deseti hodin, aby mohli bez problému patřičně proškolovat a metodicky vést ty trumpety ze státních škol, kteří se celých pětačtyřicet minut přímé vyučovací povinnosti připravují a soustředí tak akorát na řádný výkon přestávkového dozoru na chodbách, vůbec netuší, jak vypadá názorná vyučovací pomůcka, jak lze žáka zkompetentnit pro konkurenceschopnost bez biflování a jak se z nudného státního učitele stává zábavný průvodce alternativní.

Unknown řekl(a)...

KŘ a jeho třetí stupeň je báječnou příležitostí pro vlezdoprdelky, milenky a milence ředitele, starosty, pro známé známých. Ono mít navíc 5000,- a to doživotně (včetně valorizace) je báječné pomyšlení. Na skutečně "vynikající" učitele nikdy nedojde, protože nikdy nebude peněz na celý učitelský sbor.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Stačí nahlédnout do UN, kolik ředitelů tam prohlašuje, že už mají vytipováno.

Okomentovat