2.5.17

Kateřina Valachová: Pokaždé jsem šokována, jak si předchozí pravicové vlády drze půjčovaly z kapes učitelů a neučitelů ve školách

Bylo jim jedno, jak se 1,6 milionů našich dětí bude vzdělávat. Vláda Bohuslava Sobotky zvýšila rozpočet školství o 21 % - 25 miliard, což je velký úspěch. V následujících třech letech potřebujeme minimálně 30 miliard, optimálně 60 miliard, abychom se dostali na úroveň Rakouska. Naše děti si zaslouží víc než ohlodanou kost. Je samozřejmé, že jako sociální demokratka se stavím také za zvyšování mezd všech zaměstnanců v této zemi.

4 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Ne že bych chtěla pravici hájit, ale kdyby paní Kateřina byla ministryní školství v roce 2008, tedy v době poklesu příjmů státního rozpočtu způsobeného krizí, tak by si taková tvrdá prohlášení odpustila. Jenom, aby to nedopadlo tak, že přes všechna zvýšení platů ve školství se budeme průměrné mzdy sotva drápkem držet, bo mzdy v ostatních odvětvích rostou taky a i o víc než s bídou o 6 %.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Naše děti si zaslouží víc než ohlodanou kost.

Jakože tři pé! Poměrně Případný Příměr. Ohlodaná kost...
A kdožepak ji těm našim dítkám ohlodává?
Pytlici cítí intenzivní potřebu se opět připomenout s už mnoho let nadhazovanými dotazy na poměr peněz, které se nasypou do školství, k penězům, které se až k žákům dostanou. A to bez ohledu na to, který zástupce té které politické strany právě v Karmelitské sedí.
Jen v jednom ohledu to přirovnání pokulhává. Z té ohlodané kosti se dá docela dobře posoudit, kolik masa už skončilo v žaludcích predátorů. Což v případě peněz sice také jde, ale nikdo se tím nezabývá. A pokud se tím zabývá, pak to rozhodně nezveřejňuje.
Nebo snad pytlici setrvávají v hlubokém omylu, a příslušná data jsou k dispozici?
Ví o tom něco šokovaná ministryně školství?

Ygrain řekl(a)...

Šokovaná demisní ministryně školství už asi nevyřeší otázku, která by se slovy klasika dala shrnout jako "kde vzít, a nekrást, anebo, kde aspoň vzít?"

Nicka Pytlik řekl(a)...

Šokovaná demisní ministryně školství

No jo, vlastně... A máme s přidáváním platu po hehe. Ten Sobotka! Ten nám to zavařil.

Okomentovat