30.5.17

Jiří Mach: Valachová: Asi jsem to neměla pokládat a byla bych v klidu

Odstupující ministryně školství Kateřina Valachová odpovídala deníku Právo na otázky okolo dotačního skandálu a navyšování platů učitelů.


Z rozhovoru publikovaném v Novinky.cz vybíráme:

Jestliže uspějete se svým požadavkem, přiblíží se už průměrná mzda učitele té průměrné celorepublikové, která činí 29 320 korun?
Tak to pozor. Za tu dobu, co jsem ve funkci, se podařilo, že v tuto chvíli průměrná mzda učitelů už je přes 30 tisíc korun měsíčně.

Ale tam se započítávají i vedoucí pracovníci, nebo ne?
Ano i ředitelé škol, ale souhrnem průměrná mzda všech učitelů je přes 30 tisíc korun. Plat učitele je věc budoucnosti a kvality vzdělávání. Taky jde hodně o konkurenceschopnost, což je hodně spojeno s ekonomikou.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Asi jsem to neměla pokládat a byla bych v klidu

Kdyby na to přišlo, mohlo by vzniknout povědomí, že zastávat vysokou funkci ve státní správě dodá člověku více klidu, než tu funkci nezastávat. Heleme se...

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

https://xman.idnes.cz/mikroagrese-univerzity-varovani-trigger-warnings-f8b-/xman-styl.aspx?c=A170527_130919_xman-styl_fro

Vím, že to sem pod Valachovou nepatří, ale jestli je polovina článku pravda, je to v pr....

Nicka Pytlik řekl(a)...

„Studenti tam nepochopí vtip a při sebemenší osobní narážce se hroutí.“

O podstatě toho článku shodou okolností hovoří pytlici kousek vedle.
Pytlici věří, že při jejich nedávné operaci byli všichni přítomní informováni o skutečnosti, že poteče krev. Učitelé musí žáky včas varovat, že při práci mohou dopustit i chyby, z které by se ale podle nejnovějších pedagogických výzkumů měli radovat!
Na vysvědčeních bude časem tištěno varování "Studium může způsobit duševní pohnutí".

Okomentovat