25.5.17

Jak pracuje ministerstvo školství s odbornou veřejností: jednodenní termín k podání připomínek...

Tento mail rozeslala dnes odpoledne Unie zaměstnavatelských svazů svým členů ohledně připomínkování Návrhu nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 75/2005 Sb., o stanovení rozsahu přímé vyučovací, přímé výchovné, přímé speciálně pedagogické a přímé pedagogicko-psychologické činnosti pedagogických pracovníků, ve znění pozdějších předpisů. Tento materiál jsme publikovali ihned po zveřejnění v informačním systému vlády již včera. Citujeme větu o termínu uzavření připomínek: "Jedná se o zkrácené připomínkové řízení - připomínky lze uplatnit nejpozději do zítra, pátku 26. května"Vážení členové UZS ČR,
v příloze Vám zasílám materiál "Návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 75/2005 Sb., o stanovení rozsahu přímé vyučovací, přímé výchovné, přímé speciálně pedagogické a přímé pedagogicko-psychologické činnosti pedagogických pracovníků, ve znění pozdějších předpisů"
Předmětem předkládaného návrhu novely nařízení vlády je provedení vládního návrhu novely zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (sněmovní tisk 959) a dílčí úpravy směřující ke zlepšení pracovních podmínek učitelů-výchovných poradců a metodiků prevence zabezpečujících poskytování poradenských služeb ve školách, a to snížením rozsahu jejich přímé pedagogické činnosti podle § 23 odst. 2 zákona č. 563/2004 Sb.
Jedná se o zkrácené připomínkové řízení - připomínky lze uplatnit nejpozději do zítra, pátku 26. května.
Odborný garant: Ing. Jiří Zajíček
 
S pozdravem

Mgr. Jakub Machytka
ředitel pro legislativu
Unie zaměstnavatelských svazů ČR | Na Pankráci 1618/30 | 140 00 Praha 4 

3 komentáře:

Radek Sárközi řekl(a)...

No to je divné, včera ministryně na jednání tvrdila, že všech 8 vyhlášek ke kariérnímu řádu mají poslanci i senátoři dávno k dispozici - už od třetího čtení novely zákona o pedagogických pracovnících v Poslanecké sněmovně, což bylo před měsícem... :-o

Ygrain řekl(a)...

Proboha, neříkejte jí to, nebo se rozpláče... Ostatně, proč si stěžujete, na Alfě Centauri to mají vystaveno ve sklepě už nejmíň padesát let, je to váš problém, že se nedostatečně zajímáte.

Eva Adamová řekl(a)...

dost dobře nechápu účinnost snížení úvazku výchovných poradců a preventistů až od roku 2021. Tito lidé na školách již jsou, potřebná školení absolvovali, inkluze se rozjela a obnáší hafo papírů, takže tomu vůbec nerozumím. U těch blbostí typu koordinátor vlastního hodnocení školy to chápu, to prý bude moci dělat jedině trojkař, ale u stávajících výchovných poradců fakt nevím, na co si hrajeme.

Okomentovat